اعضای کمیسیون رقابت، خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق ایران در نشستی بر لزوم هدفمندسازی ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی برای دستیابی به اهداف برنامه های توسعه تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، آخرین نشست کمیسیون رقابت، خصوصی سازی و سلامت اداری به بررسی موانع دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی، خصوصی سازی به نفع شبه دولتی ها و انتخابات هیات رئیسه اتاق ایران اختصاص داشت.
تقسیم کار بین اعضای هیات رئیسه، پررنگ شدن نقش دبیرکل به عنوان فرد اجرایی در اتاق، پرهیز از موازی کاری و سخنگو شدن رئیس پارلمان بخش خصوصی، پیشنهادهای اعضا برای بهبود سیستم اداری اتاق ایران بود. «سیدحمید حسینی» عضو کمیسیون رقابت، خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق ایران، تاکید کرد شبه دولتی ها منابع صندوق ملی را محدود کردند. وی گفت: صندوق توسعه ملی سازوکار مشخصی برای ارایه تسهیلات ندارد و منابع این صندوق با توجه به برنامه های توسعه به طور هدفمند به متقاضیان ارایه نمی شود. «شاهین جوادی» عضو دیگر کمیسیون، تورم پایین و ثبات، نرخ های بهره بلند مدت پایین، نسبت پایین بدهی ملی به تولید ناخالص داخلی، کسری بودجه پایین و ثبات ارزش پول را معیارهای اتحادیه اروپا عنوان کرد و گفت: یکی از عواملی که سرمایه گذاران خارجی به حضور در کشور تمایل ندارند تفاوت بسیار شاخص ها و سقف های استاندارد دنیا با ارقام و مقادیری واقعی اقتصاد ماست. وی راهکار ایجاد محیط اقتصادی مطلوب را سیاست مالی، پولی و ارزی مناسب عنوان کرد و گفت: تا زمانی که این موضوع توسط بخش های اقتصادی کشور طرح ریزی و پیاده سازی نشود، با تغییر دولت ها هیچ تفاوتی در رشد اقتصادی نخواهیم داشت. دیروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با استعفای محسن جلال پور از ریاست اتاق موافقت کرد و مقرر شد چهاردهم شهریور درباره جانشین او رای گیری شود.