سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه گذشته ۴۵٫۳۴ دلار در هر بشکه فروخته شد. متوسط قیمت نفت اوپک در هفته منتهی به ۱۹ آگوست یعنی ۲۹ مرداد ماه برابر با ۴۵٫۲۰ دلار در هر بشکه بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج،قیمت نفت اوپک با ۱٫۱۶ دلار افزایش نسبت به آخرین قیمت به ۴۵٫۵۰ دلار رسید که تنها ۱٫۵۲ دلار از بالاترین قیمت سال ۲۰۱۶ کمتر است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی این سازمان، پنج‌شنبه ۲۸ مرداد ماه با ۱٫۱۶ دلار افزایش نسبت به قیمت روز قبل ۴۵٫۵۰ دلار در هر بشکه فروخته شد. سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه گذشته ۴۵٫۳۴ دلار در هر بشکه فروخته شد. متوسط قیمت نفت اوپک در هفته منتهی به ۱۹ آگوست یعنی ۲۹ مرداد ماه برابر با ۴۵٫۲۰ دلار در هر بشکه بوده است. قیمت نفت خام آمریکا طی هفته گذشته ۹ درصد و نفت برنت ۸ درصد افزایش یافت و در مجموع قیمت نفت خام در اندکی بیش از ۲ هفته گذشته نزدیک به ۲۵ درصد افزایش ارزش را تجربه کرد. نفت برنت به ۵۰٫۸۸ دلار و نفت خام آمریکا به ۴۸٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید. سبد نفتی اوپک ۲۰ خرداد ماه رکورد بالاترین قیمت این نوع نفت را شکست و به ۴۸٫۰۲ دلار در هر بشکه رسید. از اینرو سبد نفتی اوپک ۱٫۵۲ دلار با بیشترین قیمت خود در سال ۲۰۱۶ فاصله گرفته است. کمترین قیمت نفت اوپک که تاکنون ثبت شده است به چهارشنبه ۲۰ ژانویه برابر با ۳۰ دیماه ۹۴ باز می‌گردد که ۲۲٫۴۸ دلار در هر بشکه فروخته شد که کمترین قیمت سبد نفتی اوپک از سال ۲۰۰۳ تاکنون نیز به شمار می‌رود. سبد نفتی اوپک سال ۲۰۱۶ را با ۳۱٫۷۹ دلار آغاز کرد تاکنون توانسته است قیمت بالای ۴۸ دلار را نیز تجربه کند. متوسط قیمت نفت اوپک در سال ۲۰۱۶ تاکنون ۳۷٫۵۸ دلار در هر بشکه بوده که کمترین قیمت آن از سال ۲۰۰۴ به شمار می رود. سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت گیراسول آنگولا، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت مارین قطر، نفت سبک عربستان، نفت موربان امارات، میناس اندونزی و مِرِی ونزوئلا است.