مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران خبر داد: فروش و تحویل سوخت به ناوگان هوایی داخلی کشور از آغاز شهریور امسال به صورت نقدی و کارت بانکی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، سیدناصر سجادی اعلام کرد: همه زیرساخت ها، امکانات و تجهیزات لازم در فرودگاه های سراسر کشور به منظور پرداخت نقدی سوخت از طریق بانک فرودگاه مربوط و استفاده از کارت های بانکی معتبر فراهم شده و آماده بهره برداری است.

سجادی از مدیران شرکت های هواپیمایی خواست با تهیه و تامین کارت های معتبر بانک هایی مانند ملت که به طور اختصاصی برای همین منظور طراحی و آماده شده است، نسبت به تحویل سوخت اقدام کنند. وی گفت: از شهریور امسال فروش و تامین سوخت شرکت های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، آسمان، ماهان، کیش ایر، تابان، کاسپین، زاگرس، آتا، قشم ایر، معراج، نفت و اترک فقط به صورت نقدی و استفاده از کارت اعتباری بانکی امکان پذیر است. مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اضافه کرد: در غیر این صورت همه مسوولیت ها و پیامدهای ناشی از اقدام دیرهنگام به عهده شرکت های هواپیمایی بوده و شرکت ملی پخش مسوولیتی نخواهد داشت. شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در آبان ماه سال ۱۳۹۴، میزان بدهی ایرلاین ها به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بابت تحویل سوخت را نزدیک ۱۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرده بود. به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، این شرکت برای دریافت طلب خود از ایرلاین‎ها نشست های متعددی را با مسوولان ذیربط برگزار کرده است. پیش از این ارائه سوخت به ایرلاین ها به طور نسیه انجام می شد که تخلف برخی شرکت های هواپیمایی در پرداخت بدهی ها را به دنبال داشت.