معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت خط آهن مهاباد - نقده، از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی ساختمان ایستگاه راه آهن نقده و ۶۰ درصدی زیرسازی محور نقده - ارومیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی نورزاد افزود: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز محور ریلی مهاباد - نقده در پاییز امسال به بهره برداری می رسد.

وی از پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی زیرسازی خط ریلی نقده - ارومیه خبر داد و گفت: بخش عمده ریل مورد نیاز این خط خریداری شده و از نیمه شهریور امسال وارد کارگاه های این پروژه می شود و تلاش ما بر این است ریل گذاری مسیر نقده تا ارومیه با سرعت بیشتری انجام شود.. وی افزود: ساختمان ایستگاه راه آهن نقده در کیلومتر ۱۰۷ محور مراغه - ارومیه قرار دارد و موقعیت آن در شرق شهر نقده و در ۶ کیلومتری شهر محمدیار به نقده است و ساختمان ایستگاه آن شامل ساختمان اصلی به مساحت ۱۹۲۰ متر مربع، ساختمان پلیس، تاسیسات، استراحتگاه، سایبان سکوی مسافری است و پیشرفت فیزیکی کل ایستگاه ۸۰ درصد است. نورزاد درباره زیرسازی مسیر گفت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی در بخش زیرسازی حدود ۹۹ درصد است و کلیه مراحل کار به اتمام رسیده است؛ این مسیر دارای ۱۳ دستگاه پل بزرگ به طول ۱۵۰ متر، ۱۳۵ دستگاه آبرو به طول ۱۹۲۰ متر و ۳ دستگاه گالری به طول ۱۵۰ متر است. وی با اشاره به اتمام ایستگاه راه آهن مهاباد و مراحل نهایی ایستگاه نقده افزود: برای اتمام طرح راه آهن مراغه به ارومیه ۳هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. محور ریلی مهاباد - نقده به طول ۲۳ کیلومتر هم اکنون توسط شرکت ساخت و زیربناهای حمل و نقل کشور در دست احداثاست و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اواسط مرداد ماه امسال در سفر به استان آذربایجان غربی از این طرح بازدید کرد.