هدف اصلی بانک‌ها هدایت تسهیلات به سمت بخش‌های تولیدی برای تأمین سرمایه در گردش آنها به ویژه صنایع کوچک و متوسط در راستای حمایت همه‌جانبه از تولیدات داخلی است.

به گزارش خبرگزاری موج، صباغی عضو هیأت مدیره این بانک در جلسه شورای اداری مدیریت شعب استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن بیان مطلب فوق و با اشاره به بانک ‌محوربودن اقتصاد کشورمان گفت: عمده تسهیلات پرداخت شده توسط این بانک در راستای کمک به تولید، حمایت از کسب و کارهای کوچک و اشتغال‌زائی درسطح کشور است. وی افزود: تعیین پست بانک ایران به عنوان بانک عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و تغییر راهبرد و ماهیت فعالیت‌های این بانک به بانک توسعه‌ای - تخصصی حوزه ICT و خرده بانکداری حوزه روستائی ظرفیت‌های ویژه‌ای است که باید در راستای برنامه‌های دولت برای توسعه روستاها بهره کافی از آن را ببریم. صباغی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقده بین پست‌بانک و شرکت مخابرات ایران اظهارداشت: در این زمینه ارائه خدمات متنوع بانکی در مراکز مخابرات روستائی بیش از گذشته امکان‌پذیر شده که این مهم قطعاً مشکلات گذشته را مرتفع خواهد کرد. همچنین در این جلسه داود کریمی مداب مدیر شعب پست‌بانک استان با اشاره به تأثیر جذب منابع ارزان‌قیمت بر حذف و خروج از رکورد اقتصادی، به ارائه گزارش عملکرد و رشد شاخص‌های استان پرداخت.
گفتنی است: صباغی در جلسه سرمایه‌گذاری و توسعه استان که با حضور رئیس جمهور و جلسه ویژه مدیران عامل بانک‌ها و مدیران شعب بانک‌های استان که با حضور سیف برگزار شد و مراسم امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین پست‌بانک‌ایران و استانداری کهگیلویه و بویراحمد درخصوص ارائه خدمات مالی و بانکی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های طرفین در راستای رفع محرومیت‌زدائی، اشتغالزائی و توسعه بخش‌های روستائی و جلسه شورای اداری استان نیز حضور داشت.