ورق‌های موردنیاز ساخت لوله های احیای مستقیم فولاد چادرملو برای اولین بار در مجتمع فولاد مبارکه تولید شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، کارشناس متالورژی این مجتمع صنعتی گفت:این نوع ورق در پی درخواست شرکت آتی فلز شهریار به میزان 136 تن کلاف با ضخامت 12 و عرض یک هزار و 500 میلیمتر از میزان 240 تن موردنیاز آن شرکت، تولید و تحویل شد.

شاهرخ پورمستدام با بیان اینکه ورق های تولیدی با استانداردهای ASTM و از زیرگروه فولادهای آلیاژی حاوی مولیبدن است که در مخازن تحت فشار و سازه های مقاوم به حرارت استفاده می شود افزود: واحدهای فروش، متالورژی و روش های تولید، نواحی فولادسازی و نوردگرم فولاد مبارکه، با افزودن حدود 0.5 درصد مولیبدن به ذوب که سبب افزایش استحکام در دمای بالا و افزایش مقاومت در مقابل خوردگی می شود و همچنین با کنترل دقیق دما در نورد گرم و کنترل ریزساختار مناسب و خواص مکانیکی استاندارد، موفق به تولید و تأمین ورق موردنیاز این شرکت شدند.

رئیس هیات مدیره شرکت آتی فلز شهریار نیز گفت:محصول تولید شده در فولاد مبارکه کیفیت بالایی دارد و به خوبی با انواع مشابه خارجی قابل مقایسه است.

ساسان شهریاری افزود: پیش ازاین، دانش فنی و توان تولید این نوع ورق در داخل کشور وجود نداشت و اکنون با کسب این موفقیت علاوه بر صرفه جویی اقتصادی از خروج مبالغ قابل توجه ارز جلوگیری شده است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج