نماینده شهرستان های ماسال، تالش و رضوانشهر با بیان اینکه اعتبار لازم برای آسفالت 17 راه روستایی شهرستان ماسال تخصیص پیدا کرده است گفت: اکنون هوای نامناسب و معدن شن دو مانع اصلی برای اجرایی شدن این پروژه هاست.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمود شکری نماینده شهرستان های ماسال، تالش و رضوانشهر  صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ماسال اظهار داشت: راه روستای حاجی بیجار شاندرمن قبل از این به راهداری واگذار شده است اما باز هم منابع طبیعی با وجود قیرپاشی مانع آسفالت این جاده شده است.

وی افزود: ما خواستیم برای برقراری تعامل درگیر نشویم ولی آن ها هم باید بدانند که طبق قانون آسفالت این مسیر هیچ مشکلی ندارد و ما می توانیم به کار در آنجا ادامه دهیم.

شکری تأکید کرد: اگر منابع طبیعی مجوز آسفالت را صادر نکند مسئولان شهرستان می توانند بر اساس قانون کار خود را انجام دهند.

پیامبر (ص) برای حفظ انقلاب از ظرفیت مردم استفاده کرد

وی با بیان اینکه پیامبر (ص) برای حفظ انقلاب از ظرفیت مردم استفاده کرد گفت: امام (ره) هم با تشکیل بسیج تلاش کرد از این ظرفیت برای حفظ انقلاب اسلامی استفاده کند.

شکری افزود: امام خمینی (ره) یک کشور را با یک خزانه کاملاً خالی از رژیم شاهنشاهی تحویل گرفت و توانست با ظرفیت مردم کشور را حفظ کند.

نماینده تالش بزرگ گفت: آقای غیب‌پرور فرمانده بسیج مستضعفین کشور در گزارشی که به مجلس دادند گفتند ما چند بار به رئیس‌جمهور نامه زدیم که آمادگی داریم برای موفقیت دولت تلاش کنیم و امیدواریم رئیس‌جمهور این موضوع اجرایی کنند.

شکری با بیان اینکه ما تحریم‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم اظهار کرد: پیامبر با وحدت مردم، انقلاب را پیش برد و امروز ما وارث همین پیامبر هستیم و باید ایشان را در این زمینه الگو قرار دهیم.

وی درباره تخصیص اعتبارات شهرستان ماسال گفت: تخصیص‌های امسال نسبت به سال گذشته خیلی بهتر است و این موضوع را برای اداره راه می گویم و اعتبار راه‌هایی روستایی به نقل از از آقای خاوری مدیر کل راهداری استان ۱۰۵ درصد رشد داشته است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال ادامه داد: اکنون آسفالت ۱۷ راه روستایی تخصیص پیدا کرده است و به خاطر مسئله بارندگی و همچنین تأمین معدن کار متوقف شده است که امیدواریم در هوای خوب این آسفالت انجام شود.

ظرفیت اشتغال زایی شهرستان ماسال گردشگری و کشاورزی است

شکری افزود: ظرفیت اشتغال زایی شهرستان ماسال گردشگری و کشاورزی است و کشاورزی قابل توسعه و گسترش نیست و حتی کاهش هم پیدا می‌کند اما نعمت بی‌نظیر ما گردشگری است و کار بزرگی را فرماندار شهرستان تدبیر کردند و طرح قبلی را به ۴ طرح تبدیل کردند.

وی ادامه داد: طرح بام سبز ماسال و پارک جنگلی کفود شاندرمن هم از دیگر طرح‌های گردشگری خوب است و من حاضر هستم به اتقاق شهرداران این شهرها برای رفع مشکلات هر جا لازم باشد برای پیگیری برویم. هر کجا گیر و مشکل وجود دارد من صادقانه در خدمت شما هستم. من حرف سیاسی نمی‌زنم و هر عکس از من سؤال می‌کند که کاندید می‌شوی می گویم نمی‌دانم چون واقعاً نمی‌دانم که زنده هستم یا خیر.

نماینده تالش گفت: نه یک کلمه حرف سیاسی می‌زنم و نه برای آینده خود فعالیت می‌کنم و من ثابت کرده ام که برای منافع شخصی کار نمی‌کنم.

وی ادامه داد:  سیل خسارت‌هایی به بار آورد اما منافعی هم برای مردم داشت. خواهش من از اداره برق این است که معابر شهر و شهرستان را رسیدگی کنند. کاری کنیم که خطری برای دانش‌آموزان در مسیرهای روستایی پیش نیاید و اتفاقی مثل ماجرای طاسکوه و حمله یک حیوان وحشی به یک دانش آموز پیش نیاید.

شکری افزود: یکی از منافع سیل منابع شنی است که آورده شده است و این شن را می‌تواند برای شن ریزی معابر روستاها و تخریب‌های سیل به ترتیب اولویت استفاده شود.

نماینده تالش با اشاره به انتخاب بخشداران جدید توسط فرماندار شهرستان ادامه داد: من تا قبل از شروع کار بخشداران ماسال و شاندرمن آن‌ها را نمی‌شناختم و این نشان می‌دهد من سیاسی فکر نمی‌کنم و اختیار تام در اختیار فرماندار مکتبی ماست. وقتی خدمتگزار با تقوا پیدا می‌کند کار خودش هم راحت‌تر خواهد بود.

وی در پایان با بیان اینکه برخی جاده روستاهای عشایری شهرستان هنوز بازگشایی نشده است از مسئولان شهرستان خواست برای بازگشایی این مسیرها اقدامات لازم را انجام دهند.