بزرگ ترین راکتور واحد تصفیه هیدروژنی نفتا (NHT) خاورمیانه با ثبت رکوردی جدید در فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس بارگذاری شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «محمدعلی دادور» ضمن گرامیداشت یوم الله 13 آبان، بیان داشت: ملت و خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران همواره ثابت کرده اند که در سخت‌ترین شرایط همواره بهترین دستاوردها را به بار می آورند و این نتیجه‌ی توکل، حریت، تلاش و تمرکز بر دانش داخلی است.

وی در ادامه با تقدیر از مهندسان و کارگران شرکت نفت ستاره خلیج فارس، بارگذاری کاتالیست فاز سوم این پالایشگاه را اقدامی شگرف و تحسین برانگیز خواند و گفت: بارگذاری بزرگ‌ترین راکتور واحد تصفیه هیدروژنی نفتا (NHT) خاورمیانه کمتر از 21 ساعت به طول انجامید که نشانه‌ی عظم راسخ و توان فنی بالای مهندسان ایرانی است.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس بارگذاری این راکتور را سبب شیرین سازی نفتای ترش در فاز سوم این پالایشگاه عنوان کرد و افزود: این اقدام ما را یک گام دیگر به بهره برداری کامل فاز 3 نزدیک کرد.

وی در پایان ضمن اشاره به این موضوع که ساعت شروع عملیات بارگذاری 23:20 روز جمعه بود، اظهار داشت: جا دارد این موفقیت بزرگ را به ملت شریف ایران به ویژه خانواده محترم پرسنل شرکت نفت ستاره خلیج فارس که مرارت های فراوانی نیز بر آن ها وارد  شده، تبریک عرض کنم چرا که بدون حمایت های معنوی آنان کارگران و مهندسان نمی توانستند با چنین راندمان کاری امور را به پیش ببرند.