مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری خرم‌آباد، از پیگیری طرح نوسازی و ساماندهی محله‌های فرسوده خرم‌آباد با رویکرد گردشگری خبر داد.

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری خرم‌آباد گفت: این سازمان در راستای بازآفرینی فضای شهری از سال گذشته تاکنون اقدامات زیادی را انجام داده که نتیجه و پیشرفت خوبی کسب کرده است.

فرشاد یوسفوند، افزود: پیگیری طرح نوسازی و ساماندهی محله‌های دارای بافت‌ فرسوده با رویکرد گردشگری و یا توانمندسازی و ایجاد زیرساختها و مقاوم سازی خانه‌ها نیز یکی از برنامه‌های این سازمان است که در این راستا اقداماتی در محله گل سفید خرم‌آباد انجام شده است.

وی اظهار کرد:  یکی از این اقدامات اجرای ساختمان مرکز محله توسعه محله گل سفید در یک طبقه با مشارکت اداره راه و شهرسازی است که در حال حاضر دارای پیشرفتی بالغ بر 85 درصد است. همچنین طراحی و اخذ مجوزات لازم و همچنین انتخاب پیمانکار جهت بهسازی محور فردوسی (راسته بروجردی ها) در محله بازار به مساحت تقریبی 2000 متر مربع نیز یکی دیگر از اقدامات بوده است.

یوسفوند بیان کرد: با توجه به خریداری و آواربرداری ساختمانهای واقع در طرح خیابان 36 متری و آزادسازی بخشهایی از خیابان جدید، این سازمان در چندین فاز اجرایی و به صورت مستمر نسبت به شن ریزی، تسطیح و غلطک کوبی اراضی آزادسازی شده اقدام کرده است.

کلیه اقدامات جهت اخذ سهمیه 400 تن قیر انجام شده است

مدیر سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری خرم آباد عنوان کرد: در راستای تحقق اهداف سند ملی راهبردی احیا بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری نیز انجام کلیه امور مربوط به اخذ سهمیه قیر به میزان 400 تن توسط این سازمان انجام شده است.

اصلاح هندسی بلوار 60 متری خرم‌آباد انجام شد

یوسفوند گفت: یکی از دغدغه‌های شهروندان، تسهیل در عبور و مرور شهری و دسترسی آسان به خیابانهای مجاور مسیر بود که با اصلاح هندسی بلوار 60 متری این مهم محقق شده است.