دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان گفت: فردی که به اتهام آدم ربایی و سرقت مسلحانه به دادسرای رشت منتقل شده بود قبل از جلسه محاکمه به قصد فرار از پنجره ساختمان دادسرا به پایین پرت شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علی مصطفوی نیا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در تشریح این خبر اظهار کرد: محمد رسول جاوید که پیش از این نیز با سوابق کیفری متعدد مانند کلاهبرداری و حمل و نگهداری غیرمجاز سلاح جنگی به حبس محکوم شده و با قید وثیقه آزاد بود روز گذشته نیز به اتهام دیگری برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.

مصطفوی نیا افزود: این فرد برای لحظه ای با استفاده از غفلت ماموران آگاهی که چند قدم دورتر از او ایستاده بودند فرصت را غنیمت شمرده و خود را به پنجره راهرو رساند که هنگام فرار از پنجره ساختمان دادسرا به پایین پرت شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: فرار این فرد ناموفق بوده و پس از پرت شدن از پنجره دچار جراحت گردید که توسط تیم فوریت های پزشکی به بیمارستان منتقل شد و آخرین گزارش ها خبر از حال مساعد وی دارد.

به گزارش موج،  این فرد که در گذشته براساس گزارش های مردمی مبنی بر اخاذی و کلاهبرداری از مراجعین به دستگاه قضایی توسط مرکز حفاظت اطلاعات دادگستری گیلان تحت تعقیب قرار گرفته و دستگیر شده بود، در آخرین عمل مجرمانه اش، قصد داشت تا با همدستی دو نفر دیگر از یک باب طلافروشی در خیابان منظریه رشت سرقت کند که با هوشیاری پلیس آگاهی برای بار دیگر به دام افتاده و به دست قانون سپرده شد.