رئیس راه و شهرسازی شهرستان بندر خمیر از در دست اجرا بودن پروژه بزرگراه کهورستان لار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «علی قاسمی» در خصوص احداث این بزرگراه گفت: بزرگراه کهورستان لار از طرح های ملی است که در حال حاضر 12 کیلومتر آن با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان در حال اتمام است.

وی در ادامه بیان کرد: 439 کیلومتر راه روستایی در شهرستان خمیر در حال انجام است که 240 کیلومتر آن آسفالت و آماده بهره برداری است همچنین از  199 کیلومتر باقی مانده 45 کیلومتر آن در طرح روستاهای بالای 20 خانوار است که پیش بینی می شود تا پایان سال به اتمام رسد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود درباره دیگر پروژه های این شهرستان اظهار داشت: ساخت مرکز حمایتی با اعتباری بالغ بر 620 میلیون تومان با پیشرفت فیزیکی 90 درصد و یک ساختمان فرهنگسرا با اعتباری بالغ بر 925 میلیون تومان با پیشرفت 60 درصد که با تخصیص اعتبارات مورد نیاز به زودی به بهره برداری می رسند.

رئیس راه و شهرسازی بندر خمیر در خصوص بافت های فرسوده این شهرستان نیز عنوان کرد: اجرای طرح بازسازی بافت های فرسوده این شهرستان از نیمه دوم سال جاری آغاز می شود که بر اساس این طرح در راستای دریافت پروانه ساختمانی شهروندان، 10 درصد شهرداری و باقی را اداره راه و شهرسازی کمک می‌کند.