مراسم بزرگداشت شهدای حمله تروریستی روز شنبه 31 شهریور شهر اهواز روز چهارشنبه با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استان کردستان در مسجد جامع سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان به نقل از ایرنا، آیین بزرگداشتی همزمان با پنجمین روز شهادت شهدای حمله تروریستی به مراسم رژه در شهر اهواز با حضور اقشار مختلف مردم، ائمه جمعه و جماعات، طلاب علوم دینی، ماموستایان و روحانیون و مسئولان لشگری و کشوری استان کردستان امروز برگزار شد.

امام جمعه موقت سنندج در این آیین با بیان اینکه فرهنگ شهادت تاسی گرفته از مکتب حسینی است، گفت: نهصت حسینی به ما درس می دهد که تا آخرین لحظه از حق خدا، رسول آن، ولایت فقیه، اسلام و نظام دفاع کرده و حق خود را نسبت به آن ادا کنیم و روز به روز محکمتر در برابر دشمنان نظام اسلامی بایستیم.

ماموستا سید احسن حسینی اضافه کرد: عزیزانی که در اهواز به شهادت رسیدند با شهادت خود همه ایران را در مصیبت قرار دادند و دل ایرانیان بخاطر این فاجعه انسانی جریحه دار شده است.

وی با ضمن تشکر از هوشیاری نیروهای امنیتی در برخورد با عاملان حملات تروریستی در ایران اسلامی افزود: ضمن محکوم کردن این حمله جنایتکارانه، از نیروهای مسلح و مسئولان نظام انتظار داریم عاملان این جنایت را دستگیر و به سزای اعمالشان برسانند.

به گزارش ایرنا، در این مراسم شخصیت های سیاسی و مذهبی از جمله آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان، حسین خوش اقبال معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی، حسین فیروزی معاون هماهنگی و امور اقتصادی، امیر قادری معاون عمرانی استاندار کردستان، سردار حمزه فلاح جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان، سردار مسعود خرم نیام فرمانده انتظامی استان، امیر ابوالفضل برزگر فرمانده لشگر پیاده 28 کردستان و جمعی دیگر از مسئولان استانی و اقشار مختلف مردم، اصناف و بازاریان، طلاب علوم دینی و قرآنی و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران حضور داشتند.

در این آیین بیانیه های مختلف گروه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از جمله استاندار کردستان، نماینده ولی فقیه در کردستان، یگان های نیروهای مسلح مستقر در کردستان، علمای اهل سنت مرکز بزرگ اسلامی، ائمه جمعه شهرستان ها و دانشگاهیان و دانشجویان، فعالان سیاسی و انجمن های مردم نهاد در محکومیت این حمله تروریستی قرائت شد.

برخی از اقشار مختلف از جمله بسیجیان، خانواده شهدا، مسئولان، دانشجویان، روحانیان و بانوان ظهر امروز به نمایندگی مردم کردستان به اهواز عزیمت می کنند تا به صورت حضوری با خانواده شهدای این حمله تروریستی ابراز همدردی کنند.

حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح شنبه 31 شهریور، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، منجر به شهید و مجروح شدن عده ای از شهروندان شد که یک کودک خردسال نیز در میان شهدا بود.
در پی این حادثه و به شهادت رسیدن 25 نفر از شهروندان خوزستانی، هیات دولت روز دوشنبه را همزمان با تشییع پیکر این شهدا در کشور را عزای عمومی اعلام کرده بود.