کمیته امداد استان هرمزگان طی شش‌ماهه نخست امسال بیش از هشت میلیارد و 900 میلیون تومان زکات توسط مؤدیان زکات جمع‌آوری‌شده که به نسبت مشابه سال قبل رشد 39 درصدی داشته است.

به گزارش  خبرگزاری موج هرمزگان، علی الهیاری با اشاره به اینکه در شش‌ماهه سال گذشته شش میلیارد و 400 میلیون تومان زکات در استان هرمزگان جمع‌آوری شد است گفت: کمیته امداد استان هرمزگان طی شش‌ماهه نخست امسال بیش از هشت میلیارد و 900 میلیون تومان زکات توسط مؤدیان جمع‌آوری‌شده که به نسبت مشابه سال قبل رشد 39 درصدی داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان افزود: از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده ، یک میلیارد و 650 میلیون تومان زکات مستحبی، یک میلیارد و 760 میلیون تومان زکات واجب و پنج میلیارد و 490 میلیون تومان زکات فطریِ عام و سادات بوده است.

الهیاری یادآور شد: زکات جمع‌آوری‌شده ، در امور محرومان برای رفع نیازهای درمانی، عمرانی و مسکن، فرهنگی و تحصیلی، جهیزیه، و معیشت خانوارهای نیازمند هزینه شده که این اقدام بر اساس تصمیم شورای زکات هر شهرستان و با نیت خیران و مؤدیان زکات انجام‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف این نهاد استفاده از ظرفیت خیران و نیکوکاران برای رفع نیازهای محرومان در مناطق محروم است افزود : با اعتماد آحاد مختلف جامعه به کمیته امداد همواره شاهد افزایش کمک‌های مردمی به نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر هستیم و این اعتماد مردم تأثیر بسزایی در خدمات‌رسانی بهتر به نیازمندان در پی خواهد داشت.