سوگواره «خورشید بر نیزه» در دو بخش نمایشگاهی و اجرایی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان برپا شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، ظهر امروز به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با حضور حبیب الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان و جمعی از مسوولین استان، سوگواره «خورشید بر نیزه» آغاز به کار کرد.

محمد جواد محمدی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان در این بازدید گفت: نمایشگاه «خورشید بر نیزه» با هدف ترویج فرهنگ عاشورا و بیان پیام و فلسفه قیام امام حسین علیه السلام دربین کودکان و نوجوانان، از اول ماه محرم در معرض دید عموم قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس پیش بینی و هماهنگی با آموزش و پرورش، تا پایان ماه صفر نزدیک به ۵۰۰۰ کودک و نوجوان گروه سنی «ج» و «د»  از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان بیان داشت: این نمایشگاه روایی در دو بخش نمایشگاهی و عملیاتی با شیوه های خلاقانه (اجرای فعالیت های فرهنگی، ادبی و مسابقه و اجرای نمایش عروسکی با مضمون کودکان کربلا) در مرکز فرهنگی هنری کانون شماره ۲ خرم‌آباد واقع درخیابان ناصرخسرو شامل ۹ غرفه و اجرای نمایش عروسکی در معرض دید عموم قرار می گیرد.

محمدی ادامه داد: با تشکیل کمیته هایی متشکل از برنامه ریزی، ساخت وساز، محتوا، اجرایی، تبلیغات و مستندسازی، در اواسط مرداد ماه ساخت و ساز این نمایشگاه آغاز و نصب آن در اول محرم به اتمام رسید.

سوگواره خورشید بر نیزه

وی با بیان اینکه برای آماده سازی این نمایشگاه به طور میانگین روزانه شش نفر از مربیان هنری و فرهنگی تلاش کرده اند، عنوان داشت: برای بهره مندی بیشتر کودکان ونوجوانان و برای اینکه بتوانیم فرهنگ عاشورایی را به نفرات بیشتری معرفی کنیم، برای حضور دانش آموزان مناطق مختلف شهرستان خرم آباد با آموزش وپرورش و آموزشگاه‌ها، هماهنگی لازم انجام شده است.