مدیر گروه اعزام مبلغان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از اجرای بیش از 1000 برنامه فرهنگی و مذهبی توسط مبلغان اعزامی در بقاع متبرکه اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین علی مهرابی گفت: توسط 47 مبلغ اعزامی از قم به بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان استان اصفهان بیش از 1000 برنامه فرهنگی و مذهبی در قالب طرح بصیرت اجرا شده است.

وی افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده در قرارگاه مرکزی بصیرت عاشورایی استان اصفهان و همچنین درخواست ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر استان برای اجرای طرح بصیرت عاشورایی امسال 47 مبلغ از شهر مقدس قم به بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان 20 شهرستان اعزام شدند.

وی در ادامه افزود: مهمترین وظیفه این مبلغان در بقاع متبرکه همکاری با مراکز فرهنگی و قرآنی بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان و همچنین ایجاد هماهنگی با اعضای هیئت امنا اماکن متبرکه در برگزاری برنامه هایی همچون لبیک یا حسین، شیرخوارگان حسینی، احلی من العسل، مراسم های روز تاسوعا و عاشورا، شام غریبان و رهروان زینبی و همچنین اجرای پیوست های فرهنگی این برنامه در جوار بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان استان بود.

مدیر گروه اعزام مبلغان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه در طول دهه اول ماه محرم مبلغان اعزامی مستقر در بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان 20 شهرستان استان اصفهان بیش از 1000 برنامه فرهنگی و مذهبی در قالب طرح بصیرت عاشورایی اجرا کردند.

حجت الاسلام و المسلمین علی مهرابی در ادامه خاطر نشان شد: همچنین در جوار حرم مطهر 5 امامزاده شاخص استان اصفهان که میزبان گردشگران خارجی نیز هستند در طول دهه اول ماه محرم 5 مبلغ اعزامی مسلط به زبان های خارجی نیز مستقر شدند و در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ اسلامی به گردشگران خارجی مطالب لازم را به آنان ارائه کردند.

مدیر گروه اعزام مبلغان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: طرح بصیرت عاشورایی همزمان با آغاز ماه محرم لغایت 12 محرم الحرام در جوار حرم مطهر 344 بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان استان با مشارکت و همکاری 47 مبلغ اعزامی از شهر مقدس قم و 300 مبلغ بومی اجرا شد.