مدیرکل آموزش‌وپرورش هرمزگان ماه مهر را نماد تعلیم و تربیت عنوان و بر تحول، نوگرایی و خلاقیت در آموزش نسل آینده‌ساز جامعه تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «دانش هاشمی‌پور» در حاشیه مراسم نمادین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در بندرعباس، با بیان اینکه مدرسه خانه امید خانواده‌ها و کانون تعلیم و تربیت است، اظهار کرد: تحول، نوگرایی و خلاقیت در امر تعلیم و تربیت به‌عنوان راهبردهای آموزش‌وپرورش هرمزگان در سال جدید تحصیلی است که بر مبنای سند تحول بنیادین دنبال می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش هرمزگان ماه مهر را نماد تعلیم و تربیت بر پایه مهربانی و عشق و ایثار دانست و هم‌زمانی آن با محرم حسینی (ع) را مورد اشاره قرار داد و افزود: این تقارن پیام آزادگی و ایثار و جوانمردی و عدالت‌طلبی و حقیقت‌جویی را برای نسل آینده‌ساز ایران اسلامی به همراه دارد.

هاشمی پور ادامه داد: بدون تردید آموزش‌وپرورش مهم‌ترین نهاد در هر جامعه‌ای است چراکه کار انسان‌سازی و تربیت نسل آینده‌ساز جامعه را بر عهده دارد و هر چه در این بخش سرمایه‌گذاری شود تضمین‌کننده سعادت جامعه است.

این مقام مسئول مدرسه را خانه دوم دانش‌آموزان نامید و عنوان کرد: مدرسه نقش بی‌بدیلی در رشد و بالندگی و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان دارد و آحاد جامعه باید در تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت که رویکرد مدرسه محور دارد، در کنار نهاد مهم آموزش‌وپرورش باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش هرمزگان بیان کرد: دولت تدبیر و امید با نگرشی عمیق به جایگاه والای آموزش‌وپرورش، دستیابی به پیشرفت و توسعه و ارتقا دانش و اخلاق در جامعه را حاصل تلاش ‌معلمان عزیز در سنگر مدرسه می‌داند و توجه ویژه‌ای را به این مجموعه دارد.

وی دانش‌آموزان را سرمایه‌های ارزشمند جامعه خطاب کرد و افزود: دانش‌آموزان عزیز باید قدر فرصت‌ها را بدانند و با اهتمام در سنگر مدرسه و کلاس درس، خوشه‌چین دانش معلمان عزیز خود باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش هرمزگان خاطرنشان کرد: از معلمان فرهیخته و مدیران دلسوز که پرچم‌دار نظام تعلیم و تربیت هستند انتظار دارم در تربیت نسلی متعهد و خلاق، سرزنده و بانشاط، دلسوزانه بکوشند تا اهداف غایی سند تحول بنیادین که بر تربیت نسلی خلاق تأکید دارد، محقق شود.

هاشمی پور ادامه داد: در کنار معلمان و دانش‌آموزان قطعاً موفقیت آموزش‌وپرورش در گرو همراهی اولیای عزیز است تا با مشارکت همه‌جانبه در امور مدرسه، یاریگر معلمان و مربیان فرزندان خویش باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه آموزش‌وپرورش هرمزگان با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و با آمادگی کامل به استقبال ماه مهر و بازگشایی مدارس می‌رود، خاطرنشان کرد: سال جدید تحصیلی در هرمزگان با 357 هزار و 328 نفر دانش‌آموز در 3 هزار و 537 مدرسه با 13 هزار و 739 معلم و مربی آغاز می‌شود که از این تعداد 40 هزار و 645 نفر را کلاس اولی و 17 هزار نوآموز پیش‌دبستانی تشکیل می‌دهند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش هرمزگان اضافه کرد: آمار دانش‌آموزان استان نهایی نیست و روند ثبت‌نام دانش‌آموزانی که تاکنون موفق به ثبت‌نام نشده‌اند ادامه دارد که می‌تواند به تغییرات جزئی در آمار نهایی دانش‌آموزان منجر شود.