بازوند گفت: مکان در نظر گرفته شده برای بندر خشک در نزدیکی فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه است و سرمایه گذاران به راحتی می توانند از امکانات فرودگاهی استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند افزود: اجرای بندر خشک در کرمانشاه نهایی شده و این طرح در زمینی به وسعت 400 هکتار اجرا خواهد شد که این طرح 900 میلیارد تومان سرمایه گذاری دارد.

وی اظهار داشت: براساس تصمیم وزارت راه و شهرسازی قرار شده که شرکت راه آهن جمهوری اسلامی متولی ایجاد بندر خشک در استان کرمانشاه باشد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: سرمایه گذاران حتی با صد میلیارد تومان نیز می توانند کار خود را در بندر خشک آغاز کنند و کرمانشاه دارای تنها بندر خشک در غرب کشور خواهد بود و برای این مهم به نتایج خوبی دست پیدا کردیم و تاکنون یک‌ سرمایه گذار برای ایجاد بندر خشک اعلام آمادگی کرده است.

وی گفت: امکان ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و تجاری در بنادر خشک وجود دارد.

استاندار کرمانشاه در ادامه همچنین با اشاره به اینکه یک سرمایه گذار برای ایجاد نیروگاه های کوچک اعلام آمادگی کرده است، گفت: آب منطقه ای و شرکت برق منطقه ای در زمینه ایجاد نیروگاه های کوچک تولید برق با سرمایه گذاری که اعلام آمادگی کرده است، همکاری کنند.

وی همچنین در رابطه با احداث بیمارستان بخش خصوصی «ویانا» در کرمانشاه هم افزود: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی موظف هستند که زمینه های لازم‌ را برای شروع به کار احداث این بیمارستان ایجاد کند.

استاندار کرمانشاه افزود: سرمایه گذار این بیمارستان با 162 میلیون یورو آماده شروع فعالیت ساخت است که متاسفانه وزارت علوم و دانشگاه علوم پزشکی ‌مجوزهای لازم را برای آن صادر نکرده است.

وی تاکید کرد: در صورتی که برای صدور مجوزهای این بیمارستان از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کم‌ کاری شود گزارش های لازم را به رییس جمهوری ارائه خواهیم داد.

بازوند همچنین بر تلاش و جدیت مدیران جهت ایجاد  سرمایه گذاری خارجی برای توسعه بندر خشک در استان تاکید کرد و گفت: بهبود فضای کسب و کار با تلاش و پیگیری مدیران محقق می شود و همه وظیفه دارند که با توجه به مزیت های موجود فضا را برای انجام هر گونه سرمایه گذاری خارجی در استان فراهم کنند.