مسئول موسسه «رویای آنا مهر» از رونمایی نخستین کتاب کودکان کار استان هرمزگان در بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «سارا عباسلو» در حاشیه ی این مراسم  گفت: کتاب «خورشید بالا آمده بود» مجموعه ای از داستان ها و تصویرگری های چهل کودک کار هرمزگانی عضو موسسه‌ی «رویای آنا مهر» است.

وی در ادامه افزود: این چهل کودک پس از گذراندن کارگاه های داستان نویسی توانستند که این کتاب را به رشته ی تحریر در آورند .

مسئول موسسه رویای آنا مهر با اشاره به اینکه این کتاب با حمایت خرین به چاپ رسیده است، خاطر نشان کرد:  مراحل نگارش سه کتاب دیگر نیز انجام شده و آماده ی چاپ است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان نیز در مراسم رونمایی از این کتاب با اشاره به اینکه بیش از دویست جلد این کتاب برای حمایت از کودکان کار خریداری شده است، افزود: با حمایت‌های استاندار هرمزگان فضای آموزشی کودکان کار  نیز جانمایی شده است.

«منصور اخلاقی پور» با اشاره به اینکه تاکنون بیش از هفتصد کودک کار در استان شناسایی شده است، گفت: خوشبختانه در استان هرمزگان در هردو زمینه سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های مدنى با دریافت مجوز در این زمینه در حال فعالیت هستند.

وی در پایان افزود: موسسه آنا مهر با ایجاد فضایى فرهنگى، آموزشى و همچنین مفرح تلاش می‌کند کیفیت زندگى این کودکان و خانواده‌هایشان را بهبود ببخشد.این کار می‌تواند در آینده‌ی این کودکان تأثیرگذار باشد و امید به آینده را در این بچه‌ها تقویت کند.

به گزارش موج، اکنون بیش از پنجاه کودک کار در موسسه رویای آنا مهر استان هرمزگان عضویت دارند.