امام جمعه بندر مرزی آستارا با انتقاد از لغزش برخی مدیران در جامعه اسلامی، گفت: اگر مدیری بلغزد، مجموعه ای می لغزد و اگر مجموعه بلغزد، جامعه می لغزد که در جامعه ما به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا در جلسه شورای اداری بندر مرزی آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: نصیحت کردن سن، مکان و جایگاه نمی شناسد و باید در هر جایگاهی که باشیم، نصیحت سازنده را بپذیریم، زیرا که انسان نیازمند نصیحت است.

وی با انتقاد از لغزش برخی مدیران در جامعه اسلامی، ادامه داد: اگر مدیری بلغزد، مجموعه ای می لغزد و اگر مجموعه بلغزد، جامعه می لغزد که در جامعه ما به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

این مسئول با تأکید بر اینکه باید مسئولان خود و عملکردشان را ارزیابی کنند، افزود: مسئولان باید از خود حسابرسی کنند تا ببینند چه اندازه در مقوله های تکریم، تحویل گرفتن مردم، حل مشکلات آنها و سایر بخش ها تأثیرگذار بوده اند.

حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا، حاضر نشدن برخی از مسئولان شهرستان در نمازجمعه و مناسبت های ملی و مذهبی را بسیار ناشایست عنوان کرد و گفت: نماز جمعه یک نهاد حاکمیتی است.

وی با تأکید بر اینکه مدیر جمهوری اسلامی باید متدین و دیندار باشد، خاطرنشان کرد: مدیران باید حلال مشکلات مردم باشند و با حضور در ملا عام از جمله مساجد، پای صحبت های مردم و حل مشکلات جامعه بنشینند.

امام جمعه آستارا با اشاره به اینکه مشکلات مردم با پشت میز نشینی مسئولان حل نمی شود، توضیح داد: مسئولی که بین مردم نمی رود، نمی تواند کار کند.

وی از شرایط حساس جامعه سخن گفت و تصریح کرد: عدم نظارت کافی از دلایل مشکلات موجود در بازار است.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا در بخش پایانی سخنان خود خواستار برخورد جدی با متخلفین و بر هم زنندگان نظم بازار شد و اضافه کرد: باید با محتکر و متخلف طوری برخورد شود که دیگران درس عبرت بگیرند و بدانند که نمی شود به مردم خیانت کرد.