شهردار اصفهان گفت:به زودی خیابانی به نام خبرنگار در یکی از میادین اصلی شهر افتتاح می شود.

یحیی عیدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، گفت: به زودی یکی از میادین یا خیابان اصلی شهر به نام خبرنگار نامگذاری می شود چرا که ما اعتقاد داریم خبرنگاران قشری زحمت کش هستند که در برهه هایی از زمان خون خود را در این راه نثار کردند.

وی با اشاره به نقش مردم در حوزه های مدیریرت شهری گفت:مدیران شهری برای موفقیت نیازمند تعامل با مردم و استفاده از نقطه نظرات آنها هستند که این امر به همت اصحاب رسانه امکان پذیر است چرا که خبرنگاران حلقه اتصال بین مردم و مدیران شهری هستند.

عیدی با اشاره به اینکه بهارستان پس از انقلاب جز اولین و بزرگترین شهرهای تأسیس شده می باشد ادامه داد:  به دلیل نزدیکی با شهر اصفهان قرار بر این شد که سرریز جمعیت اصفهان به شهر بهارستان نقل مکان پیدا کنند و با توجه به بعد مسافتی ما از همه ظرفیت های شهر اصفهان استفاده کنیم چرا که  زیر ساخت های شهری بهارستان بسیار مناسب است به صورتی که گره های ترافیکی در این شهر وجود ندارد.

بهارستان فرصتی برای توسعه شهر اصفهان می باشد

شهردار بهارستان به وجود منطقه گردشگری کلاه غازی در محدوده بهارستان اشاره کرد و افزود: ما درصدد هستیم یک اِلمان در آن مکان داشته باشیم که تمام امکانات گردشگری در آن مستقر باشد و به صورت یک محیط بان برای این منطقه عمل نماید.

شهرداری بهارستان

یحیی عیدی ادامه داد: با توجه به اینکه بهارستان را می توان یک ایران کوچک در دل شهر اصفهان دانست در همین راستا در حوزه فرهنگی و گردشگری تعدادی پروژه به شورا پیشنهاد گردیده که انشالله پس از تصویب نهایی عملیاتی خواهد شد و می تواند نقطه عطفی در توسعه این شهر باشد.

وی به ظرفیت تبدیل سرانه فضای سبز این شهر به حداکثر 25 مترمربع اشاره کرد و ادامه داد: در سال های قبل سرانه فضای سبز 14 مترمربع بوده که با توجه به ظرفیت این شهر و حل مشکل پساب شهر بهارستان ما می توانیم این سرانه را به بالای 20 مترمربع ارتقاء دهیم.

شهردار بهارستان در خاتمه به پروژه های نیمه کاره ای که گاهی از مدت کلنگ زنی آن بیش از دو دهه می گذرد اشاره کرد و افزود: برای نمونه پارک محله 4 فاز 1 این شهر با زمینی بالغ بر 10 هزار مترمربع در دل یک منطقه مسکونی رها شده بود که پس از تشکیل شورای راهبردی با شرکت عمران طراحی ش ده که الان 6 پارک ساخته می شود و 14 هکتار به سرانه سبز منطقه اضافه می شود.