نشست شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان آستارا با حضور حجت الاسلام والمسلمین اشجری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان روز شنبه ۲۰ مردادماه در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، نشست شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان آستارا با حضور حجت الاسلام والمسلمین اشجری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان روز شنبه ۲۰ مردادماه در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در این نشست با ابراز خرسندی از حضور در شهرستان آستارا، گفت: پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، نهال انقلاب اسلامی که با اندیشه آسمانی امام خمینی (رحمت الله علیه) نشانده شد و با خون پاک شهدای والامقام آبیاری گردید، به یمن مراقبت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب و پاسداری ملت بصیر ایران به درختی تنومند تبدیل شده که ثمره آن کام مردم مسلمان ایران و آزادی‌خواهان جهان را شیرین کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری با بیان اینکه عدد چهل نشانه کمال، رشد و پختگی است و در آیات و روایات اسلامی به این عدد توجه ویژه ای شده است، تصریح کرد: به‌منظور بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ستادی تحت عنوان «شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» در تهران شکل گرفت و ریاست این ستاد به آیت الله جنتی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سپرده شده است.

وی با بیان اینکه اولین نشست کشوری شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال گذشته و به ریاست آیت الله جنتی و با حضور نمایندگان سه قوه و فرماندهان کشوری و لشکری برگزار شد، اظهار کرد: سیاست‌های اصلی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پس از تشکیل این نشست در تهران تنظیم و به همه استان‌ها ابلاغ شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه یکی از مصوبات نشست مذکور تشکیل شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در استان‌ها به ریاست نمایندگان ولی فقیه در هر استان است، افزود: به‌همین منظور طی حکمی از سوی آیت الله جنتی، آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت به ریاست این شورا در گیلان منصوب شد.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه مسئولیت شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان‌ها به ائمه جمعه سپرده شده است، گفت: در پی این مصوبه، احکامی از سوی آیت الله فلاحتی برای ائمه جمعه شهرستان‌ها صادر و مقرر گردید این شورا در ۱۶ شهرستان‌ تشکیل شود.

وی با بیان اینکه دشمنان قسم‌خورده نظام جمهوری اسلامی ایران از مقاومت و ایستادگی ملت آزاده ایران در طی چهل سال عمر با برکت انقلاب اسلامی درس عبرت نگرفته‌اند، تصریح کرد: دشمنان با تلاش برای ایجاد فاصله بین مسئولان خدمتگزار کشور و مردم به دنبال گسترش ناامیدی و در پی‌آن دلسردی ملت از انقلاب اسلامی هستند.

تلاش چهل ساله دشمن برای براندازی نظام الهی مردمی جمهوری اسلامی ایران

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه دشمنان نظام چهل سال است که با برنامه‌ریزی و دسیسه‌چینی در پی براندازی نظام الهی مردمی جمهوری اسلامی ایران هستند و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز با تحمیل تحریم‌های جدید، پروژه نخ‌نما و شکست‌خورده براندازی را دنبال می‌کنند، اظهار کرد: ملت شریف ایران با همه وجود در صحنه حاضر است و ضمن افتخار به گذشته و امید به آینده با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای همه نقشه‌های شوم دشمنان نظام را نقش برآب خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را فرصت مغتنمی برای ارائه کارنامه پربار و درخشان نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم به ویژه نسل جوان دانست و افزود: با تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی و اطلاع‌رسانی درست و هنرمندانه عملکرد نظام جمهوری اسلامی می‌توان نقشه‌های شیطانی دشمنان را خنثی کرد و روح امید را در کالبد جامعه دمید.

وی با بیان اینکه ناامید کردن مردم از نظام اسلامی گناهی نابخشودنی است، اظهار کرد: هر کسی، با هر ادبیاتی و در هر قالبی روح ناامیدی را در کالبد نظام بدمد قطعا گناهکار بوده و خون پاک شهدا را لگدمال کرده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه نباید نسبت به مطالبات به‌حق مردمی که عاشقانه پای بیعت خود با امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر ایستاده‌اند بی‌اعتنا بود، عنوان کرد: امام راحل در فرازی از وصیتنامه خود فرمودند: «من به جرات سوگند یاد می‌کنم که مردم زمان ما از مردم زمان پیامبر اکرم(ص)، از مردم زمان امیرمومنان(ع) و از مردم زمان سیدالشهدا(ع) بهتر هستند».

حجت الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه پیگیری مطالبات مردم باید در اولویت کارهای مسئولان قرار گیرد، ادامه داد: در خاطرات یکی از سران فتنه که اکنون در حصر به سر می‌برد نیز آمده که معمار کبیر انقلاب مردم را جلوتر از مسئولان می‌دانست، زیرا امام مردم ما را شناخته بود و به بزرگی و عظمت آنان پی برده بود و می‌دانست که این مردم در همه پیچ و تاب‌های زندگی به انقلاب و ارزش‌های آن وفادار خواهند ماند.

وی در پایان با تاکید بر اهمیت شکل‌گیری شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در شهرستان‌ها، متذکر شد: برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مختص به دهه فجر نخواهد بود و از هم‌اکنون می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب، مراسم مختلف ملی، انقلابی و مذهبی را با رویکرد پاسداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.