رئیس پلیس فتای اصفهان از دستگیری عامل انتشار اکاذیب در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت:فردی که با ایجاد صفحه ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی پر مخاطب اقدام به انتشار اکاذیب برعلیه یکی از شهروندان کرده بود، با تلاش مأموران پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: در پی شکایت خانمی مبنی بر اینکه فرد ناشناسی با انتشار مطالب دروغ علیه وی در یکی از شبکه‌های اجتماعی باعث آبروریزی او شده است، موضوع با حساسیت خاصی در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول عنوان داشت: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد عامل انتشار اکاذیب با بیان اخبار کذب بر علیه شاکی و انتشار آن به صورت گسترده، سعی در خدشه‌دار کردن حیثیت اجتماعی و شغلی وی را داشت که سرانجام با بکارگیری یک سری اقدامات علمی و تخصصی متهم شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه متهم از همکاران شاکی بود اظهار داشت: وی که در تحقیقات صورت گرفته منکر هرگونه جرمی بود اما پس از مواجه شدن با دلایل‌، مدارک و مستندات موجود در پرونده‌، به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را انتقام جویی از شاکی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتای اصفهان در پایان به شهروندان توصیه کرد: کاربران شبکه‌های اجتماعی باید مراقب رفتار خود در این شبکه ها باشند و از روی بد گمانی و شک یا انتقام جویی برای دیگران ایجاد مزاحمت نکنند، چرا که مزاحمت در فضای سایبر جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

این مقام انتظامی در پایان از کاربران خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و کانال رسمی پلیس فتا در پیام‌رسان‌های داخلی با آی دی cyberpolice با ما در‌ میان بگذارند.