رئیس حراست شرکت ملی گاز کشور گفت: گاز تامین کننده بیش از 70 درصد سبد انرژی کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، نشست هیأت رئیسه شرکت گاز گیلان با حضور مهران پیرایش رئیس حراست شرکت ملی گاز ایران در سالن همایش روابط عمومی برگزار شد.

 مهران پیرایش رئیس حراست شرکت ملی گاز ایران در ین نشست به بیان خلاصه ای از سوابق تحصیلی و شغلی خود پرداخت و گفت: شرکت ملی گاز دارای بیش از 17 هزار نیروی حراست می باشد و خوشبختانه به جهت حضور در سمت های آموزشی توانسته ام با بیش از 80 درصد این عزیزان دیدار نمایم.

وی با اشاره به سخنان مهندس عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در خصوص اعتمادسازی گفت: اعتماد به سختی به دست می آید ولی با یک لحظه غفلت از بین خواهد رفت  فلذا مدیران باید درجهت ایجاد اعتماد در سطح شرکت و جامعه تلاش نمایند.

پیرایش ادامه داد: هر حکومتی دارای سه ابزار اقتصاد، اسلحه و اعتماد می باشد و حکومت ها در شرایط بحران بدون اسلحه و یا اقتصاد می توانند به حیات خود ادامه دهند ولی بدون اعتماد چنین امکانی وجود ندارد به همین علت برای رشد و شکوفایی یک حکومت و یا سازمان اعتماد جامعه و کارکنان به مدیریت امری ضروریست.

رئیس حراست شرکت ملی گاز ایران در ادامه با اشاره به وظیفه اصلی حراست در راستای نگهداشت سرمایه های انسانی و فیزیکی شرکت گفت: حراست بویژه در مورد سرمایه های انسانی در چارچوب ضوابط شرکت در ساعات اداری موارد کنترلی لازم را در جهت پیشگیری از هرگونه آسیب احتمالی اعمال می نماید و حق ورود و دخالت در حریم خصوصی افراد را ندارد.

وی با بیان این مطلب که بیش از 70 درصد سبد انرژی کشور توسط گاز تامین می گردد، گاز را فراتر از یک کالای مصرفی و سرمایه ای دانست و گفت: هم اکنون گاز مهم ترین انرژی موجود در کشور است و یک کالای استراتژیک محسوب می شود لذا باید تمهیداتی اندیشیده شود تا با همه توان و ظرفیت در جهت نگهداشت و استمرار آن عمل شود.

پیرایش وزارت نفت و شرکت گاز را یک مجموعه کاملاً فنی و تخصصی دانست و ورود نگاه ها و سلایق سیاسی در این مجموعه ها را یک آسیب عنوان کرد و  گفت: برای رفع مشکلات موجود و رسیدن به موفقیت و تعالی لازم است نگاه های سلیقه ای کنار گذاشته شود و از مدیران شایسته و لایق و متعهد از هر جناحی برای انجام امور استفاده شود.