مدیر آبفا فولادشهر گفت:با تبین و اجرای برنامه های فرهنگی کاهش مصرف سرانه آب در فولادشهرکاهش یافت.

کاظمی در همایش سازگاری با کم آبی گفت:در یک سال گذشته  توانستیم در فولادشهر  با تبین و اجرای  برنامه های فرهنگی که زمینه ساز مصرف بهینه آب بوده مصرف سرانه آب را به ازای هر نفر 24 لیتر در شبانه روز کاهش دهیم.

وی به کاهش مصرف سرانه آب در فولادشهر اشاره کرد و افزود: در چند سال گذشته مصرف سرانه آب در فولادشهر 176 لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز بود که با برنامه هایی که در جهت سازگاری با کم آبی در دستور کار قرار گرفت این  رقم در سال جاری به 152 لیتر کاهش یافت.

وی به اجرای برنامه ارسال پیامک به مشترکین در هنگام کاهش تخصیص آب شرب فولادشهر پرداخت و اظهار داشت: در فصل تابستان با توجه به کاهش بی سابقه حجم ذخیره سد زاینده رود ،به ناچار تخصیص آب شرب فولادشهر هم کاهش می یافت که در چنین شرایطی ما با ارسال پیامک به مشترکین خواهان مصرف بهینه آب بودیم.

کاظمی ادامه داد:ما از طریق پیامک به مردم اطلاع دادیم که با توجه به کاهش منابع آبی موجود نهایت دقت را در مصرف صحیح آب بخرج دهید و از مصارف غیرضروری خودداری نمائید که با اجرای  این طرح تاکنون توانستیم در توزیع پایدارآب شرب به مشترکین موفق عمل کنیم.

ابفا فولاد شهر

مدیر آبفا فولادشهر با بیان اینکه امسال در فولادشهر قطعی آب نداشتیم عنوان کرد:امسال تا کنون به رغم کاهش تخصیص منابع ، موفق به تامین پایدار آب شرب مشترکین در فولادشهر شدیم  اما گاها مردم با افت فشار مواجه شدند که آن هم به دلیل توزیع عادلانه آب در دستور کار قرار گرفت.

کاظمی افزود: در تابستان سال جاری بعضا ساکنان واحدهای مسکن مهر که در حاشیه فولادشهر قراردارد با قطعی آب مواجه شد که این رویداد هم به دلیل مهیا نبودن زیرساختها صورت گرفت که تدابیر لازم برای رفع این مشکل هم درنظر گرفته شده است

وی با اشاره به همکاری مردم فولادشهر در مصرف صحیح آب در فصل تابستان پرداخت و تصریح کرد: در حال حاضر 19 هزار مشترک با 55 هزار واحد مسکونی تحت پوشش طرح آبرسانی به اصفهان بزرگ هستند که به رغم کاهش 30 و 40 درصدی تخصیص آب شرب این شهر در فصل تابستان اما به دلیلی سازگاری مردم با کم آبی ،شاهد چالش قطعی آب در این منطقه نبودیم.

مدیر آبفا فولادشهر با موثر خواندن همایش سازگاری با کم آبی در ترویج مصرف بهینه آب میان مردم اظهارداشت: همایش سازگاری با کم آبی با حضور بیش از پنج هزار نفر از اقشار مختلف مردم برگزار شد که دراین همایش هنرمندان بنام ملی و استانی با بهره گیری از ابزارهای مختلف هنری مردم را ترغیب به مصرف صحیح آب نمودند که مطمئنا برگزاری این فبیل برنامه ها بی تاثیر در ترویج مصرف صحیح آب نیست.