فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به نقش رسانه در کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی خواهان توجه بیشتر به این نقش شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سردار حیدر عباس زاده امروز در مراسم (16 مرداد)تجلیل از خبرنگاران، بیان  کرد: یکی از راه‌های ارتقای امنیت در جامعه، تعامل نزدیک با رسانه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده آنها است.

وی با اشاره به فعالیت رسانه‌های دشمن برای برهم زدن امنیت عمومی، گفت: در هفته اخیر ۱۹۵ فراخوان برای تجمع غیرقانونی در خوزستان داده شد که با هوشیاری مردم مورد خاصی نیز پیش نیامد.

فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به نقش رسانه در اعتمادسازی و آگاه سازی مردم، اظهار کرد: نقش رسانه‌ها در کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی بسیار مهم است و باید بیشتر به آن توجه کرد.

وی با اشاره به وقوع حدود 20 فقره آتش‌سوزی بانک‌ها و عابربانک ها در شهرهایی همچون حمیدیه، ماهشهر، کارون و اهواز از اسفند سال گذشته تا تیرماه امسال، گفت: اخیراً عوامل این اتفاقات در عملیات منسجم، شناسایی و دستگیر شدند.

عباس زاده با اشاره به افزایش ۱۳۹ درصدی کشف موادمخدر از اول امسال، افزود: بیشتر از ۵ تن انواع مواد مخدر کشف شده است.

وی با بیان اینکه هرساله جرایم خشن تاحدی افزایش می‌یافت، بیان کرد: جرایم خشن در ۱۳۹ روز گذشته، ۳۲ درصد کاهش یافته است؛ در زمینه تیراندازی در خوزستان نیز  ۳۷ درصد کاهش یافته و عوامل  97 درصد موارد از ابتدای سال کشف شده‌اند؛ همچنین مقری برای مقابله با عاملان تیراندازی در شهرستان‌های خوزستان ایجاد شده است.