فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف زمین خواری 257 میلیاردی در اصفهان و دستگیری یک زمین خوار بزرگ در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی  بیان داشت:یک زمین خوار بزرگ با بیش از 46 هزار متر زمین به ارزش 257 میلیارد و 829 میلیون ریال در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر شد.  

وی افزود: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی اقدام به تصرف 46 هزار و 878 متر مربع از اراضی ملی به ارزش 257 میلیارد و 829 میلیون ریال کرده، موضوع را در دستور کار ویژه خود قرار دادند.

معصوم بیگی گفت: پس از انجام تحقیقات گسترده و بررسی های علمی بر روی نقشه های کاربری مشخص شد فرد مذکور این میزان زمین را تصرف و اقدام به تغییر کاربری آن کرده است.

زمین خواری

این مقام ارشد انتظامی استان اصفهان گفت: کارآگاهان پس از دریافت اطلاعات به دست آمده، طی هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات ویژه فرد متخلف را دستگیر و تحویل مراجع قضائی دادند.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه مبارزه با پدیده زمین خواری در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد، افزود: پلیس اصفهان به صورت ویژه هرگونه تغییراتی که مظنون به زمین خواری باشد را به مرجع قضائی منعکس و با هماهنگی مقام قضائی پیگیری لازم برای بازگرداندن آنها به اراضی ملی را انجام می دهد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: پدیده زمین خواری ضمن اینکه باعث وارد آمدن خسارت عمده به دولت و بیت المال می شود در عرصه های طبیعی نیز خسارت های مادی و معنوی زیادی ایجاد می کند و بسیاری از عرصه های منابع طبیعی با تغییر کاربری و زمین خواری ممکن است آسیب دیده و از بین برود به  همین سبب مصمم هستیم تا با همکاری سازمان های مسئول از این پدیده جلوگیری می کنیم.