مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: در 4 ماهه نخست سال 1397 بندرشهید رجایی با کسب 30 درصد از مجموع ترانزیت کالاهای ورودی ، مهمترین و فعال ترین مرز ترانزیتی در کشور بود

​به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان «داریوش باقر جوان» گفت : در 4 ماهه نخست سال 1397 بندرشهید رجایی  با کسب 30 درصد از مجموع ترانزیت کالاهای ورودی ، مهمترین و فعال ترین مرز ترانزیتی در کشور بود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان افزود : تلاش شبانه روزی فعالان حوزه حمل و نقل استان موجب شد تا هرمزگان از بین 32 مرز فعال کشور در جایگاه نخست ترانزیت کالا قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در این مدت 988504 تن کالا از طریق بندرعباس به دیگر مرزهای کشور ترانزیت شده است.

باقر جوان همچنین مرزهای پرویزخان ، باشماق ، بازرگان و شهید باهنر را دیگر مرزهایی نام برد که در جایگاه های بعدی ترانزیت ورود کالا به کشور قرار دارند و 73 درصد از حجم کل ترانزیت کالا در کشور از طریق مرزهای نام برده شده صورت می گیرد و تنها 27 درصد متعلق به سایر مرزهای کشور است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان بیشترین کالاهای ترانزیتی از مرز بندرعباس را مواد سوختی ، انواع ترکیبات شیمیایی ، کالاهای ساختمانی، لوازم خانگی و انواع پنبه برشمرد.

داریوش باقر جوان به میزان ترانزیت کالا در کشور اشاره کرد و گفت : آمار و اطلاعات جمع آوری شده حاکی از این است که طی 4 ماهه نخست سال 97 ،  3368  هزار تن کالاهای مصرفی و مواد نفتی از کشورترانزیت شده است ، که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل10 درصد افزایش داشته است .

وی کریدور جنوب به شمال را یکی از مهمترین کریدورهای بین المللی برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر می کند و قاره آسیا را به اروپا متصل و نیازهای مواد اولیه کشورهای آسیای شمالی و اروپا را فراهم می کند.

به گزارش موج ترکمنستان، قزاقستان، گرجستان، آذربایجان، ارمنستان، روسیه، ازبکستان و ترکیه مقاصد کالاهای تزانریتی از کشورمان است.