معاون حمل و نقل اداره کل راهداری استان، از اجرای طرح ایمن سازی ادوات کشاورزی در روستاهای منتخب استان گیلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، فریبرز مرادی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، با اعلام این خبر گفت: در سالجاری طرح ایمن سازی ادوات کشاورزی در روستاهای منتخب استان گیلان برگزار می گردد.

 وی در خصوص اهداف طرح مذکور خاطر نشان کرد:  ارتقای سطح آگاهی عمومی مالکین ادوات کشاورزی در خصوص رعایت نکات ایمنی تردد در جاده‌ها و راههای روستایی، رعایت ظرفیت مجاز و فرهنگ سازی در زمینه کاهش روند بهره برداری از ادوات کشاورزی جهت جابجایی سرنشین از مهمترین اهداف اجرای طرح مذکور می باشد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ادامه تصریح کرد: کندی تردد ادوات کشاورزی، غیر منتظره بودن حضور آنها در سطح سواره رو برای کاربران جاده ای ناآشنا به منطقه، عدم برخورداری ادوات کشاورزی از سیستم روشنایی مناسب، علائم و تجهیزات بازتابنده نور جهت اطلاع و هوشیاری سایر کاربران جاده‌ای بویژه در شب، زمینه افزایش وقوع سوانح رانندگی و  کاهش ایمنی در جاده‌ها می گردد.

 تحت پوشش قراردادن بیش از 2600 دستگاه از ادوات کشاورزی

این مسئول گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از سال 91 تاکنون نسبت به اجرای برنامه های آموزشی و تحت پوشش قراردادن بیش از2600 دستگاه ازادوات کشاورزی اقدام نموده است.

 مرادی با تاکید بر تاثیر آموزش مستمر در افزایش تردد ایمن کاربران جاده ها افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل  جاده ای استان همه ساله با توجه به میزان اعتبارات تخصیصی ضمن بررسی آمار تصادفات ادوات کشاورزی در سطح استان نسبت به تنظیم و اجرای برنامه‌های آموزشی جهت طرح ارتقای ایمنی تردد ادوات کشاورزی در روستاهایی که بیشترین آمار تردد ادوات کشاورزی را دارند اقدام می نماید. اقدام می نماید.​