استاندار کردستان گفت: مردم این استان همیشه برای حفظ نظم و امنیت منطقه تلاش کرده و در مقابل سعی گروهک های معاند برای نا امن کردن کردستان ایستاده اند.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان به نقل از ایرنا، بهمن مرادنیا روز چهارشنبه در نشست شورای اداری که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: کردستانی ها همیشه دل در گرو نظام داشته و برای دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی رشادت ها و پایمردی ها از خود نشان دادند.

وی وجود پنج هزار و 400 شهید را سند محکمی برای اثبات این ادعا دانست و افزود: یک هزار و 700 نفر از این شهیدان از شهدای ترور هستند که در دیگر مناطق کشور این تعداد شهید ترور نداریم.

مرادنیا تاکید کرد: با وجود تلاش گروه هایی معاند و ضد انقلاب در بیرون از مرزها برای عدم حضور مردم کردستان در پای صندوق های رای انتخابات سال های 92 و 96؛ اما این مردم با حضور 73 درصدی خود دشمنان را مایوس کردند.

وی با اشاره به اینکه این مردم شایسته خدمت بیشتر هستند، یادآور شد: استان کردستان با وجود تلاش دولت های تدبیر و امید و دولت های قبل با عدم توسعه یافتگی روبرو است و توسعه آن تنها با اعتبارات جهشی امکان پذیر است.

استاندار کردستان اضافه کرد: توسعه نیافتگی کردستان و کمبودهای زیرساختی و سرمایه گذاری در آن موجب نگرانی است و ضروری است که این کاستی ها رفع شود.

وی گفت: مردم این استان در زمینه تخصیص آب برای اراضی خود و همچنین شرایط راه ها گله مند هستند که امیدواریم با تدبیر دولت این مشکلات رفع شود بطوریکه ثمره آن برای مردم ملموس باشد.

مرادنیا با بیان اینکه روحانیت اهل سنت کردستان مشروعیت و مقبولیت دارند و همواره پرچم نظام جمهوری اسلامی را با خود داشته اند، افزود: روحانیتی که در مقابل تکفیری ها، وهابیت و گروه های منحرف ایستاده باید وضعیت معیشتی مناسب تری داشته باشد.

در ادامه این نشست که با حضور حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران از خدمات مدیرکل سابق اطلاعات کردستان تقدیر و مدیرکل جدید نیز معرفی شد.