مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه، تکمیل و تجهیز تالار مرکزی سنندج از اولویت های کاری این اداره کل است، گفت: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی استان را نیازمند اعتبارات ویژه و جهشی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛جلال قلعه شاخانی گفت:توسعه زیرساخت‌های فرهنگی کردستان نیازمند اعتبارات ویژه و جهشی است.

وی در بازدید رئیس طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تالار مرکزی سنندج اظهار کرد: پروژه تالار مرکزی سنندج بعد از برگزاری مناقصه به شرکت مهندسی ترپ واگذار شد و ظرف چند روز آینده با فراهم شدن مقدمات اولیه، کار خود را آغاز می کند.

قلعه شاخانی با بیان اینکه با شروع به کار این شرکت، پروژه شتاب بیشتری می گیرد، عنوان کرد: در قرارداد منعقده، این شرکت موظف است به شرط تامین اعتبار، پروژه را ۱۵ ماهه تکمیل و تحویل دهد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، پیشرفت فیزیکی حال حاضر پروژه تالار مرکزی سنندج را ۳۰ درصد اعلام کرد و افزود: اعتبار پیش بینی شده برای تکمیل این پروژه ۳۱ میلیارد تومان برآورد شده است.

قلعه شاخانی، با بیان اینکه پروژه تالار مرکزی سنندج از مطالبات و نیازهای جامعه فرهنگ و هنر استان است، تاکید کرد: تلاش می کنیم با پیگیری و تامین اعتبارات ظرف مدت تعیین شده و در کم ترین زمان ممکن، این پروژه به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کردستان، سرزمین فرهنگ و هنر است، تاکید کرد: توسعه فضای فرهنگی در استان، یکی از رویکردهای اصلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان است که  در همین راستا ساخت هفت پلاتو در شهرستان های استان آغاز شده است.

قلعه شاخانی، با اشاره به واگذاری زمین مجتمع فرهنگی و هنری دهگلان به پیمانکار اذعان کرد:  اعتبار پیش بینی شده برای احداث این پروژه ٥ میلیارد و ٤٠٠ میلیون تومان برآورد شده است که تلاش می کنیم با جذب اعتبارات لازم مجتمع فرهنگی هنری دهگلان ١٨ ماهه به بهره برداری برسد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین در ادامه بازدید رئیس طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرستان هنرهای زیبا سنندج، بر تکمیل و تجهیز این هنرستان تا قبل از آغاز سال تحصیلی  ۹۸_۹۷ تاکید و خاطر نشان کرد: این هنرستان در حال حاضر در پنج رشته هنرجو می پذیرد که با تجهیز آن ظرفیت آموزش هنرجویان رشته های مختلف را دارد.