فرمانده سپاه قدس گیلان در جلسه شورای اداری شهرستان تالش گفت: سال گذشته هزار واحد مسکن روستایی مددجویان کمیته امداد را به کمک نگاه جهادی سپاه به بهره برداری رساندیم که بامید خدا و همت جوانان انقلابی مان امسال هم همین مقدار مسکن مددجویی ساخته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان بیان کرد: نظام سلطه جهانی این موضوع را میداند که اگر همه ی دشمنان عالم جمع شوند، نمی توانند به قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی کوچکترین لطمه ای وارد کنند.

وی موفقیت سپاه را مدیون پشتیبانی رهبر انقلاب اسلامی دانست و افزود: به دستور رهبری ما مکلف شدیم  هزار دهستان را بعنوان دهستان نمونه انتخاب و  فعالیت خود را در پنج مولفه زیرساخت، اشتغال، اقتصاد و بهداشت و درمان و سبک زندگی در این دهستان ها  آغاز کنیم.

سپاه موظف به آباد سازی یکهزار دهستان نمونه در کشور شده است

وی افزود: در فاز اول حدود ۱۲۳دهستان در سطح کل کشور انتخاب شدند که سهم استان گیلان سه دهستان و سهم شهرستان تالش نیز از این آمار دهستان حویق می باشد.

شورای اداری تالش

سردار عبدالله پور به خدمات سپاه در بحث مسکن مددجوییی اشاره و خاطر نشان کرد: سال گذشته هزار واحد مسکن روستایی مددجویان کمیته امداد را به کمک نگاه جهادی سپاه به بهره برداری رساندیم که بامید خدا و همت جوانان انقلابی مان امسال هم همین مقدار مسکن مددجویی ساخته خواهد شد.

فرماندار تالش در این نشست گفت : تالش دارای مردمی اصیل و انقلابی است و شهدای زیادی را تقدیم نظام جمهوری اسلامی نموده است.وی افزود : ۲۸۶ شهید این شهرستان نشان از این روحیه ظلم ستیزی است که شهره عام و خاص می باشد.

سکناگزینی ۱۱هزار عشایر در ییلاقات

مهدوی ضمن اشاره به میزان محصولات کشاورزی و باغی و شرح موقعیت جغرافیایی تالش اضافه کرد: این شهرستان علاوه بر بخش کشاورزی، در بخش تولید صنایع دستی بومی، نگهداری ۳۱۶راس دام وگسترش حوزه آبزی پروری و سکناگزینی ۱۱هزار عشایر در ییلاقات، نقش قابل توجهی در پیشرقت های اقتصادی شهرستانی و استانی ایفا میکند

وی خاطر نشان کرد:  شهرستان ما از لحاظ جذب اشتغال رتبه برتر  را دارا می باشد اما تلاش حداکثری در بحث جهادی اشتغال همچنان ادامه دار است تا با همت مسئولین و عنایات ویژه استانی در اختصاص بودجه به بحث تولیدو اشتغال و ارتقای کشاورزی تالش، کمک مستقیم و روزافزونی به اقتصاد شهرستان تالش، رفع بیکاری و پیشرفت اقتصاد استان نماییم‌.