شرکت گاز استان گیلان در راستای افزایش سطح رضایتمندی مشترکین اقدام به اجرای پروژه های کیفی گسترده ای را نموده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، شرکت گاز استان گیلان در راستای  افزایش سطح رضایتمندی مشترکین گرامی اقدام به اجرای پروژه های کیفی گسترده ای از قبیل اجرای پروژه های قرائت و چاپ همزمان صورتحساب، GIS، طرح سفیران انرژی، بهینه سازی مصرف سوخت گرمکن های ایستگاه های تقلیل فشار گاز، مرکز پیام و امداد متمرکز، ایجاد شبکه پرسرعت مخابراتی در ادارات گاز استان، راه اندازی سامانه پرداخت تلفنی 3415  و نیز اپلیکیشن خدمات الکترونیک گاز گیلان نموده است.

پروژه قرائت و چاپ همزمان صورتحساب

حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان این موضوع اظهار کرد: پروژه قرائت و چاپ همزمان صورتحساب از نیمه دوم سال 96 در سراسر استان آغاز شده و در آن کنتورخوان با مراجعه به درب منزل و قرائت کنتور و ارسال و دریافت اطلاعات به کمک تلفن همراه یا تبلت و از طریق بستر اینترنت پرسرعت، در همان لحظه صورتحساب را چاپ و در اختیار مشترک قرار می دهد.

وی با اشاره به این موضوع که این پروژه کیفی با استقبال گسترده مردم و مشترکین محترم مواجه شده گفت: هم اکنون این طرح توسط 125 کنتورخوان در سراسر استان در حال اجرا می باشد و این کار سبب صرفه جویی در زمان و هزینه ها، شفافیت در صورتحسابهای صادره و ... شده است.

راه اندازی نرم افزار موبایلی خدمات الکترونیک گاز

اکبر در راستای خدمات رسانی بهتر به مشترکین از راه اندازی نرم افزار موبایلی خدمات الکترونیک گاز خبر داد و گفت: مشترکین گرامی می توانند با ورود به سایت شرکت گاز استان گیلان و دانلود اپلیکیشن خدمات الکترونیک شرکت از طریق کلیک بر روی آدرس و یا اسکن نمودن بارکد، از خدمات گسترده این نرم افزار بهره مند گردند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان  ادامه داد: در این نرم افزار قابلیت های فراوانی از  قبیل مشاهده صورتحساب و پرداخت قبض، اعلام کارکرد کنتور، ثبت درخواست و شکایت، مشاهده اخبار شرکت و .... قرار داده شده و مشترکین محترم می توانند با نصب این نرم افزار تا حد زیادی کارهای مربوط به گاز را به راحتی انجام دهند.

هدف اصلی شرکت گاز  کسب رضایت حداکثری مشترکین

وی هدف اصلی شرکت گاز را کسب رضایت حداکثری مشترکین عنوان نمود و گفت: به منظور تحقق این هدف وکاهش زمان و هزینه ارتباط مشترکین با شرکت علاوه بر موارد فوق، سامانه تلفنی اختصاصی 3415 به منظور پرداخت صورتحساب گاز و اعلام کارکرد کنتور نیز راه اندازی شده است.

 اکبر خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه ها سبب توسعه دولت الکترونیک و بی‌نیاز شدن از مراجعه حضوری به ادارات گاز یا بانک ها و به تبع آن کاهش صرف وقت و هزینه و افزایش سطح رضایتمندی مشترکین عزیز شده است.