مدیر امور اجتماعی بهزیستی کشور غرفه های بازار موبایل فرتاک، حامی مددجویان بهزیستی استان اصفهان را افتتاح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، مسعود فرید پس از حضور در اصفهان از پاساژ بزرگ شمال شهر دیدن و غرفه های بازار موبایل فرتاک، حامی مددجویان بهزیستی  استان اصفهان را افتتاح کرد.

وی پس از افتتاح غرفه های مربوطه با کمک مددجویان گفت: سازمان بهزیستی در امر توانمند سازی خانواده های خود بسیار تلاش می کند و سعی دارد که مددجویان این سازمان به استقلال مالی برسند.

فرید با اشاره به اینکه  در امر توانمند سازی سعی ما بر این است که مددجویان را به سمت شغل های نوین و با ارزش افزوده بالا سوق دهیم، افزود: ما بحث هایی مانند ارتباط موثر، مهارت های زندگی، حرفه آموزی و توانمند سازی برای زنان سرپرست خانوار را در دستور کار خود داریم و در همین راستا اشخاص را به سمت شغل هایی مانند گروه تلفن همراه و صنایع دستی که ارزش افزوده بالایی دارد هدایت می کنیم و تسهیلاتی در قالب کمک های بلاعوض در قالب گروه های همیار یا وام کارفرمایی برای این افراد در نظر می گیریم.

مدیر امور اجتماعی بهزیستی کشور ادامه داد: در حوزه زنان سرپرست خانوار حدود 1500 گروه همیار داریم که چندین هزار زن سرپرست خانوار را تحت پوشش خود دارد و مشکل اصلی ما تأمین ضمانت بانکی برای این عزیزان می باشد که در همین راستا تفاهم نامه ای با بانک کشاورزی منعقد شده که مددجویان می توانند بدون دریافت ضمانت و با توجه به گروه مربوطه که در آن قرار می گیرند از این تسهیلات استفاده شایسته داشته باشند.

مدیر امور اجتماعی بهزیستی کشور در مورد حمایت از کارفرمایانی که توانخواهان بهزیستی را استخدام می کنند، گفت: تنها حمایتی که این سازمان این است که تسهیلات بانکی مناسب در اختیار کارفرمایان قرار گیرد، از معافیت های حق بیمه کارفرما استفاده کنند و همچنین ما سعی کرده ایم با قرار گرفتن میز خدمت در همه ادارات و سازمان های مربوطه روند خدمت رسانی به این عزیزان را تسهیل ببخشیم، البته لازم به ذکر است که کمی و کاستی هایی هم در این زمینه وجود دارد.

افتتاحیه

معاونت مشارکت های مردمی بهزیستی اصفهان در حاشیه این بازدید گفت: به ازای هر اشتغال جدید که کارفرما ایجاد کند و یکی از توانخواهان به کار گرفته شود کارفرمایان  تا سقف 20 میلیون تومان وام با کارمزد 4 درصد دریافت می کنند و این در صورتی است که کارفرما باید مددجو را بیمه کند و تعهد اشتغال پایدار برای مددجو داشته باشد

 شاه زیدی افزود: کارفرما می تواند از دو امکانی که بهزیستی قرار داده است استفاده کند که شامل تسهیلات و معافیت بیمه ای کارفرما می باشد.

معاونت مشارکت های مردمی بهزیستی اصفهان در خاتمه خاطر نشان کرد: دریافت تسهیلات در ازای به کارگیری  5 نفر مدد جو می باشد ولی برای دریافت معافیت بیمه ای کارفرما محدودیتی وجود ندارد البته این امر منوط به تأمین اعتبارات ما می باشد.