سرپرست فرمانداری لاهیجان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان گفت: شهرستان لاهیجان با پرداخت بیش از ۶۶ میلیارد ریال در جذب تسهیلات اشتغال مقام اول استان را در 16شهرستان گیلان داراست.

به گزازش خبرگزاری موج از گیلان، امیر جانبازی بیان کرد: طرح هایی به کارگروه اشتغال استان ارسال شده که در صورت تصویب، برای حدود ۱۸۳۸ نفر در شهرستان فرصت شغلی ایجاد می شود.

وی گفت: تا به امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان تعداد ۴۳۱ طرح در قالب بسته‌های اشتغال (فراگیر و روستایی) بااعتباری به مبلغ بیش از ۱۰۰ میلیارد و ۷۶۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال تصویب و جهت بررسی نهایی به دبیرخانه استان ارسال‌شده است.

کارگروه+ اشتغال

جانبازی افزود: از تعداد طرح‌های ارائه شده به دبیرخانه ۲۵۴ طرح با اعتبار ۵۳۵ میلیارد و ۴۹۶میلیون ریال از سوی استان تصویب و به بانک های عامل معرفی شده و به ۸۵ متقاضی ۶۶۴۸۰ میلیون ریال پرداخت گردید.

 ۱۱۹۰۰ تن برگ سبز چای در لاهیجان خریداری شد

جانبازی در خصوص خرید برگ تضمینی چای در لاهیجان، گفت: از ابتدای فصل برداشت برگ سبز چای تاکنون حدود ۱۱۹۰۰ تن برگ سبز چای به مبلغ ۲۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان خریداری گردید که نسب به مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۶) ۵ درصد رشد داشته است.

وی افزود:  از این میزان برگ سبز چای خریداری شده نزدیک ۴۸ درصد برگ درجه یک و ۵۲ درصد برگ درجه دو بوده است.

جانبازی خاطر نشان کرد: به استناد گزارش دریافتی از مسئولان امر، تاکنون مبلغ ۱۷ میلیارد تومان (قدرالسهم دولت تا تاریخ ۳۱/۳/۹۷ ) به حساب چایکاران عزیز واریز گردید و درروزهای آتی مانده مطالبات پرداخت می گردد.