مدیرکل کمیته امداد استان گیلان در سومین جلسه کارگروه روستا و محرومیت‌زدایی با تأکید بر استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای انعکاس فعالیت‌های ۴۰ ساله سازمان‌ها و نهادها افزود: ۱۲ شهرستان از ۱۶ شهرستان گیلان دارای مناطق محروم ضریب ۶ و ۷ هستند که باید تلاش شود با دخالت ظرفیت مردمی،محرومیت‌زدایی به‌طور کامل انجام شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با اشاره به اهداف برگزاری این نشست گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ستادی مشتمل بر ۲۱ کارگروه تشکیل که یکی از این کارگروه‌ها کارگروه روستا و محرومیت‌زدایی با مسئولیت کمیته امداد است.

 وی بررسی عملکرد ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ایران در حوزه روستایی باهدف رفع فقر و محرومیت و انعکاس آن به جامعه و شناخت تهدیدها و فرصت‌ها را از دیگر اهداف کارگروه روستا و محرومیت‌زدایی عنوان کرد و افزود: نقش و مشارکت مردم و تشکل‌های مردمی در کاهش فقر و محرومیت و گره‌گشایی از مشکلات نیازمندان همواره مورد تأکید این نهاد بوده و غیرقابل‌انکار است.

استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای انعکاس فعالیت‌های ۴۰ ساله سازمان‌ها و نهادها

 محمدی با تأکید بر استفاده از ظرفیت رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی و شبکه‌های اجتماعی و همچنین تشکل‌های مردمی برای انعکاس فعالیت‌های ۴۰ ساله سازمان‌ها و نهادها افزود: ۱۲ شهرستان از ۱۶ شهرستان گیلان دارای مناطق محروم ضریب ۶ و ۷ هستند که باید تلاش شود با دخالت ظرفیت مردمی، محرومیت‌زدایی به‌طور کامل انجام شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان به نقش دهیاری‌ها به‌عنوان نمایندگان دولت و شورای اسلامی روستاها اشاره کرد و گفت: شناسایی مشکلات روستاها و توقعاتی که ساکنین دارند و بهره‌گیری از روش‌های نوین مدیریت روستایی برای شناخت مشکلات می‌تواند به روند محرومیت‌زدایی سرعت بخشد.

 نباید محرومیتی در روستاها وجود داشته باشد

وی بابیان اینکه بعد از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی نباید محرومیتی در روستاها وجود داشته باشد افزود: همگان باید تلاش کنیم تا تنگناها، فرصت‌ها و تهدیدها در روستاها شناسایی و محرومیت در آن به حداقل و یا کاملاً رفع شود.

شایسته ذکر است در این نشست نمایندگانی از شرکت توزیع نیروی برق، سازمان بهزیستی، اداره آب و فاضلاب، شرکت گاز، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان جهاد کشاورزی که اعضاء کارگروه روستا و محرومیت‌زدایی هستند حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات خود درباره چگونگی رفع محرومیت و فقر در روستاها پرداختند.