مرکز نیکوکاری یوسف زهرا (س) با حضور مدیرکل کمیته امداد اصفهان و جمعی از مسئولان و خیران اصفهانی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمدرضا متین پور، بابیان اینکه راهبرد این نهاد تمرکززدایی از امر خیر و احسان است، گفت: مراکز نیکوکاری تمرکز کمک‌رسانی به نیازمندان را از سطح استان و شهر خارج می‌کنند و شناسایی نیازمندان و خیران و همچنین توزیع کمک‌های جمع‌آوری‌شده را به سطح محلات می‌آورند.

وی گسترش  مراکز نیکوکاری را دارای دو ویژگی مثبت دانست و گفت: شناسایی نیازمندان و کمبودهای آن‌ها در این مراکز آسان‌تر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد و از طرف دیگر به علت محدوده کوچک فعالیت آن‌ها، خیران و نیکوکاران هم به‌خوبی از محل مصرف کمک‌های خود و میزان اثرگذاری آن آگاه می‌شوند.

وی با اشاره به خاستگاه مردمی کمیته امداد گفت: برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌ها در این نهاد همواره با توجه به این ویژگی مهم شکل می‌گیرد و مهم‌ترین راهبرد کمیته امداد اصفهان حفظ و تقویت پیوندهای مردمی خود است.

متین پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کنونی گفت: در این شرایط مددجویان تحت حمایت این نهاد و اقشار نیازمند بیشترین آسیب را می‌بینند و خادمان مردم در کمیته امداد اصفهان تلاش بسیاری می‌کنند که پاسخگوی مشکلات نیازمندان باشند و این مهم بدون کمک و مشارکت بیشتر مردم ممکن نخواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان به جامعه ۱۰۰ هزار خانواری تحت حمایت کمیته امداد اصفهان اشاره کرد و گفت: این نیازمندان درزمینهٔ معیشت، بهداشت و درمان، تحصیل، ازدواج، اشتغال و امور فرهنگی و مذهبی خدماتی را از این نهاد دریافت می‌کنند که رشد، تثبیت و هدفمند کردن آن‌ها به مشارکت گسترده مردم وابسته است که به حمدالله با گسترش مراکز نیکوکاری شاهد افزایش آن هستیم.