مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان از توزیع 9 هزار جلد کتاب و یک هزار جلد قرآن کریم در بین کانون های مساجد استان در تابستان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛کامل گلباغی اعلام کرد: 10 هزار جلد کتاب و قرآن کریم در بین کانون های مساجد کردستان توزیع گردید.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان، با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه اظهار کرد: با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی در غنی ساز اوقات فراغت جوانان و نوجوانان بالغ بر 9 هزار جلد کتاب در زمینه های مختلف در بین 210 کانون فرهنگی هنری مساجد استان توزیع شد.

وی ادامه داد: همچنین یک هزار جلد کلام الله مجید همزمان با آغاز فعالیت های تابستانی و کلاس های اوقات فراغت با هدف استفاده در کانون های مجری طرح تلاوت نور و کلاس های روخوانی و روانخوانی قرآن کریم کانون های مساجد در دسترس اعضای کانون ها و نمازگزاران مساجد استان قرار گرفت.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان، توسعه و تجهیز کانون های مساجد را یک ضرورت دانست و افزود: توزیع این کتاب ها در راستای ترویج و تقویت فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در سطح جامعه و بهره مندی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از تازه نشر، انجام شده است.

گلباغی، با اشاره به موضوع کتاب های توزیع شده عنوان کرد: این تعداد کتاب در قالب 210 کارتن کتاب با موضوعات کلیات، فلسفه، روان‌شناسی، دین، علوم اجتماعی، علوم خالص، علوم عملی، هنر و سرگرمی، ادبیات، تاریخ و جغرافیا و کودک و نوجوان توزیع شد.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، اذعان کرد: کانون های مساجد، ظرفیت های بالقوه ای در راستای تقویت و ترویج فرهنگ کتابخوانی دارند، و توجه و تجهیز کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد به ویژه در روستاها موجب افزایش فضای مطالعه و بالا بردن دانش افراد می شود.

گلباغی، با بیان اینکه تجهیز کانون‌ های مساجد می ‌تواند زمینه ساز بسیاری از تحولات فرهنگی و اجتماعی در جامعه باشد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر 550 کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد این استان فعالیت می کنند که این مهم ظرفیت بالقوه ای به شمار می رود.