استاندار آذربایجان شرقی گفت: اقتصاد مقاومتی مسیر اقتصادی کشور را مشخص کرده و برای رشد و توسعه و همچنین رفع مشکلات باید به سیاست‌های آن عمل کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز،مجید خدابخش در جلسه شورای اداری استان طی سخنانی اظهار کرد:تلاش آمریکا، اسرائیل، منافقان و سلطنت طلبان به عنوان دشمنان قسم خورده‌ی ایران برای براندازی نظام و تضعیف بنیان فرهنگی و اقتصادی ایران، شرایط ویژه‌ای را برای کشورمان به وجود آورده است.

خدابخش با اشاره به ناآرامی‌های کشور در دی ماه سال گذشته، اظهار کرد: به برکت حضور حجت الاسلام آل هاشم در استان و اقدامات مردمی ایشان، وجود سربازان گمنام و همدلی و همکاری سپاه، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی شاهد آرامش کامل در استان بودیم و مردم بصیرت و وفاداری خود را نسبت به نظام نشان داده و روزهای سفید و آرام را برای آذربایجان شرقی رقم زدند.

مجید خدابخش

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اداره‌ی کشور به صورت متمرکز، گفت: معتقدم به‌جای اداره‌ی متمرکز کشور باید به توانایی استان‌ها اعتماد داشته و به آن‌ها تفویض اختیار شود. آذربایجان شرقی سه پیوند کبد و یک پیوند قلب انجام داده و در بخش اقتصادی نیز توانمندی‌ و ظرفیت‌هایی دارد.

آذربایجان شرقی سالانه دو میلیارد و 400 میلیون دلار صادرات غیرنفتی دارد

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی سالانه دو میلیارد و 400 میلیون دلار صادرات غیر نفتی دارد، مطرح کرد: دولت می‌تواند ضمن تدبیر در مرکز، با تفویض اختیاراتی توزیع ارز و بودجه را به استان‌ها محول کند تا ما با شناخت و بررسی کافی ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی را در اختیارشان قرار دهیم.

وی با اشاره به گذر از دوره‌ی سنتی به الکترونیکی، گفت: هر سازمان و وزارت خانه با طراحی سامانه‌ای امورات خود را جلو می‌برد که هر کدام از این سامانه‌ها به نوعی گیر و مشکلاتی دارند، چگونه یک نفر در مدت چند دقیقه 38 هزار سکه از طریق سامانه‌ خریداری می‌کند؟ در فضای واقعی خرید این تعداد سکه چندین روز زمان می‌برد.