رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در جلسه هم اندیشی مسئولین اداره سنجش شهرستان رشت گفت: 30 درصد سوابق تحصیلی دروس نهایی دانش آموزان به صورت مستقیم در کنکور 98 اعمال می گردد و رقابت دانش آموزان در این آزمون برای 70 درصد باقیمانده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، عبدالرسول عمادی در جلسه هم اندیشی مسئولین اداره سنجش شهرستان رشت بیان کرد: امتحانات از آموزش جدا نیست و فرآیند یاددهی اتفاق نمی افتد مگر اینکه یادگیری انجام گیرد و این دو باید با هم باشند و زمانی که یاددهی و یادگیری با هم انجام شود امتحانات در ذات آموزش قرار خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: 30 درصد سوابق تحصیلی دروس نهایی دانش آموزان به صورت مستقیم در کنکور 98 اعمال می گردد و رقابت دانش آموزان در این آزمون برای 70 درصد باقیمانده است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش  درباره تعداد دروس نهایی در رشته های چهارگانه (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، معارف اسلامی) گفت: این موضوع به زودی در شورای عالی آموزش و پرورش تصمیم گیری و تعیین تکلیف خواهد شد.

دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای به صورت پیوسته در مقطع کاردانی ادامه تحصیل خواهند داد

عمادی در مورد دانش آموزان فنی و حرفه ای اظهار داشت: چون سوابق تحصیلی در قبولی کنکور آنها نقش ندارد، امتحانات نهایی نیز برای این شاخه حذف و دانش آموزان در رشته های مختلف شاخه فنی و حرفه ای به صورت پیوسته در مقطع کاردانی ادامه تحصیل خواهند داد.

   وی درباره برگزاری کنکور گفت: کنکور سراسری یک آزمون رقابتی است که داوطلبان در یک زمان کوتاه با سؤالات سخت رو به رو هستند و با هم به رقابت می پردازند که با رویه برگزاری امتحانات نهایی تفاوت دارد.

عضو شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش افزود: در راستای ایجاد امنیت بیشتر، تضمین کیفیت و برگزاری صحیح تر امتحانات نهایی تصمیمات مختلفی گرفته شده است از جمله طراحی سؤالات روز قبل از آزمون در قرنطینه، استقرار حوزه تکثیر در حوزه های اجراء، تصحیح الکترونیکی، تغذیه الکترونیکی نمرات در سامانه فاینال که نتایج مطلوبی را به دنبال خواهد داشت.

ارزشیابی و سنجش در سند تحول آموزش وپرورش نقش پررنگی دارد

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: ارزشیابی و سنجش در سند تحول آموزش وپرورش نقش پررنگی دارد و در ساحت‌های شش‌گانه سند تحول مطابق الزاماتی که برای یادگیری مطلوب آمده است، سنجش نقش عجین شده‌ای با این ساحت‌ها دارد.

در ابتدای این نشست غلامرضا آزرده رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش استان گیلان ، برگزاری جلسه هم اندیشی با حضور رئیس مرکز سنجش را نقطه عطفی در اجرای بهتر امور و تصمیم گیری در برنامه های حوزه سنجش استان دانست و از حضور ایشان تشکرکرد .

در پایان نیز مسئولین سنجش مناطق سؤالات و پیشنهاداتی را مطرح کردند که رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش به آنها پاسخ داد.