سیستم پمپاژ نفت نمکی واحد بهره برداری پارسی دره نی از سوی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری بازسازی و راه اندازی مجدد شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، این سیستم که به دلیل حادثه بوجود آمده در پایان سال گذشته آسیب کلی دیده بود با همت و تلاش شبانه روزی کارکنان بخش های تعمیرات، عملیات و همکاری بخش های مهندسی تولید، بازرسی فنی، ایمنی، ترابری و خطوط لوله و خدمات عملیات شرکت آغاجاری درکمتر از 5 ماه، بازسازی و باحضور مدیرعامل شرکت راه اندازی مجدد شد.

ابراهیم  پیرامون مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری ضمن بازدید از واحد مذکور بیان داشت: با تکیه بر توان نیروهای داخلی و استفاده حداکثری از امکانات شرکت موفق شدیم سیستم پمپاژ نفت نمکی واحد بهره برداری پارسی/ دره نی را که در اواخر بهمن ماه سال گذشته دچار حادثه شده بود به مدار عملیاتی برگردانیم .

وی گفت : این واحد که کار تفکیک گاز از نفت و جداسازی نفت نمکی از شیرین و انتقال آن به واحد نمکزدایی کرنج جهت شیرین سازی را بر عهده دارد روزانه 13.5 هزار بشکه نفت تولید می کند که تقریباً نصف آن نفت نمکی بوده و از حیث عملیاتی بسیار حائز اهمیت می باشد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: بهره برداری از فاز اول این سیستم، با استفاده از بازسازی یک دستگاه پمپ به نتیجه مطلوب رسیده و ان شاءالله با استفاده از ظرفیت های موجود و با توان نیروهای داخلی شرکت ، آماده سازی دو ردیف دیگر در دستور کار این شرکت قرار دارد.

گفتنی است؛ شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری یکی از 5 شرکت تابع شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است، که حدود 25 درصد نفت مناطق نفتخیز را تولید می کند.