مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: بیش از ۲.۵ میلیارد تومان کمک‌های مردمی به نیازمندان کمیته امداد اصفهان اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمدرضا متین‌پور بیان داشت: در سه‌ماهه نخست سال جاری، ۵۸ مرکز نیکوکاری فعال در استان اصفهان بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از کمک‌های مردمی را جذب و به نیازمندان اهدا کردند.

وی با بیان اینکه 58 مرکز نیکوکاری در سراسر استان اصفهان در حال فعالیت است، اظهار داشت: این مراکز با ساختاری خودگردان و تحت نظارت و اشراف کمیته امداد اصفهان عمل می‌کنند و به‌منظور تسهیل در شناسایی نیازمندان واقعی هر منطقه، چابکی در جمع‌آوری کمک‌های مردمی و افزایش دقت و کار آیی در توزیع و ارائه خدمات حمایتی نقدی و غیر نقدی در کمترین زمان ایجادشده‌اند.

وی میزان کمک‌های جمع‌آوری‌شده توسط این مراکز در 3 ماهه نخست امسال را بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این میزان کمک به شکل صدقه، زکات، کمک‌های مستقیم، سبد کالا و بر اساس نیاز افراد تحت حمایت، توسط مردم خیر اصفهان در اختیار این مراکز قرارگرفته است.

متین پور از برنامه این نهاد برای گسترش این مراکز خبر داد و ادامه داد: در سال 97 به دنبال افزودن 56 مرکز به مجموعه این مراکز هستیم که همت و همکاری خیران و معتمدین محلات و شهرستان‌های استان را می‌طلبد.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه بیشتر مراکز نیکوکاری در مساجد و تحت نظارت امام جماعت محل و یا امام‌جمعه شهر شکل‌گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: مسجد زیرساخت آماده‌ای است که در نقطه‌به‌نقطه استان وجود دارد و با سازمان‌دهی و تشویق و حمایت از فعالان محلی عرصه خیر و احسان می‌توان از این ظرفیت عظیم برای یاری‌رسانی هر چه بیشتر و مؤثرتر به نیازمندان جامعه استفاده کرد.