مجید یزدان پناه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های آموزش‌وپرورش را مدارا کردن با اولیای دانش‌آموزان دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مجید یزدان پناه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های آموزش‌وپرورش را مدارا کردن با اولیای دانش‌آموزان دانست و از مدیران خواست نسبت به این امر مهم نهایت سعی و تلاش خویش را بکار گیرند و در تعامل و پاسخگویی شفاف با ارباب‌رجوع به‌ویژه دانش‌آموزان تلاش کنند.

مجید یزدان پناه در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به تئوری "پنجره‌های شکسته" در علم مدیریت، به اهمیت رعایت اصول مدیریتی مدرن و بروز اشاره کرد و از مدیران خواست تا با زیرمجموعه‌های خود رابطه تعاملی داشته باشند، وی معلم، دانش‌آموز و کلاس را از اصلی‌ترین ارکان آموزش‌وپرورش دانست و معلمان را ستون آموزش‌وپرورش و پیشگامان مبارزه با جهل و نادانی و تربیت‌کنندگان و آموزش‌دهندگان صد درصد جمعیت فردای جامعه دانست که در صف اول جهل‌ستیزی و خردورزی جان‌فشانی می‌کنند که باید بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرند.

وی افزود: اولویت اول، دوم و آخر در آموزش‌وپرورش معلم است که این مسئله مهم در ساماندهی نیروی انسانی باید باتدبیر موردتوجه جدی قرار گیرد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فشارهای خارجی برای از بین بردن روحیه امید، نشاط و تلاش در بین مردم، از مدیران مناطق خواست در ایجاد و حفظ روحیه شادابی و نشاط در مدارس تلاش کنند و شادابی و نشاط را نیاز امروز جامعه دانست.

مدیرکل آموزش‌وپرورش کرمانشاه دانش‌آموزان را امیدهای فردای این مرزوبوم دانست و گفت: نباید هیچ دانش‌آموزی به خاطر شرایط اقتصادی و مادی خانواده خود از تحصیل بازبماند و هرگونه هزینه در جهت ارتقای سطح آموزش به نحوی سرمایه‌گذاری در ساخت آینده‌ای بهتر است. آینده‌ای که همین درصد کم دانش‌آموزان تشکیل‌دهنده کل بافت جمعیتی آن خواهد بود.

وی در پایان ضمن تأکید بر برنامه‌ریزی درست و صحیح از مدیران آموزش‌وپرورش مناطق خواست در اجرای دقیق شیوه‌نامه ساماندهی سال تحصیلی 97/98 نهایت سعی خود را بکار گیرند و اظهار امیدواری کرد در مهرماه هیچ کلاس دانش‌آموزی بدون معلم نماند.