تاتار گفت: باید قبل از تبدیل‌شدن آسیب های اجتماعی و مشکل به بحران اجتماعی، راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن توسط دستگاه‌های متولی ارائه شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مرادعلی تاتار افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند عزم ملی و بهره‌گیری مطلوب از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی است که در رابطه با کاهش آسیب‌های اجتماعی، همه و به‌ویژه متولیان امور فرهنگی باید برنامه آموزش‌های مهارت‌های زندگی را در دستور کار قرار دهند.

وی اظهار داشت: جوانان و نوجوانان مهم‌ترین سرمایه‌ها و عنصر پیشرفت و توسعه یک کشور هستند که باید به مشکلات آن‌ها به‌صورت جدی توجه شود.

فرماندار قصرشیرین بیان کرد: متأسفانه با گسترش فضای مجازی و گرایش این قشر پویا و فعال به این فضا، باید برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان موردتوجه بیش‌ازپیش قرار گیرد.

تاتار افزود: مناطق حاشیه‌نشین شهر، زنان بد سرپرست و بی‌سرپرست، مشکلات ناشی از اعتیاد و توجه به امور کارگران از مهم‌ترین مواردی است که باید برای رفع مشکلات فراروی در این بخش راهکار و برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشیم.

وی بابیان اینکه مردم می‌توانند خود در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش مؤثری ایفا کنند، گفت: با توجه به ماهیت نظام جمهوری اسلامی که برگرفته از احکام دین اسلام است، نقش روحانیان در مساجد و پایگاه‌های دینی می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

شناسایی کانون‌های آسیب اجتماعی، توجه به آسیب‌های ناشی از فضای مجازی و توجه به مشکلات بانوان، از دیگری مواردی بود که فرماندار قصرشیرین بر آن‌ها تأکید کرد.