رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان از انتقال 855 دستگاه خودروی دارای نقص فنی به تعمیرگاه در یک ماهه گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ رضا رضایی بیان داشت: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی استان در یک ماهه گذشته تعداد 855 دستگاه خودروی دارای نقص فنی را به تعمیرگاه منتقل کردند.

وی ادامه داد: در راستای پیشگیری از وقوع حوادث جاده ای ناشی از نقص فنی خودرو ، طرح ممانعت از تردد خودروهای دارای نقص فنی در تیر ماه امسال توسط ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی اجرا شد.

وی گفت: در نتیجه اجرای این طرح تعداد 855 دستگاه خودروی دارای نقص فنی توسط ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی اصفهان شناسایی و به تعمیرگاه منتقل شدند.

خودروی دارای نقص فنی

این مقام انتظامی بیان داشت طبق بند الف ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات چنانچه وسیله نقلیه دارای عیب و نقص فنی موثر بوده و احتمال ایجاد خطر یا وقوع تصادف وجود داشته باشد، پس از اخذ پلاک وی و اختصاص پلاک اعزام به تعمیرگاه، به تعمیرگاه اعزام تا پس از رفع عیب وسیله و اعمال قانون پلاک اخذ شده به مالک بازگردانده شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان همچنین از اعمال قانون تعداد 2 هزار و 641 دستگاه وسیله نقلیه به علت دود زا بودن و ایجاد آلودگی هوا خبر داد و خاطر نشان کرد: هدف پلیس از اعمال قانون و ممانعت از تردد خودروهای دارای نقص فنی پیشگیری از وقوع حوادث تلخ رانندگی می باشد و از عموم رانندگان نیز تقاضا می شود نسبت به رفع عیب خودروی خود اقدام و با ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی همکاری داشته باشند.