معاون فرماندار شهرستان باوی گفت: اولین سینمای سیار استان خوزستان در شهرستان باوی فردا سوم مرداد با حضور مقامات استانی و شهرستانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

عادل عکرش در گفتگو با خبرنگار موج گفت: با توجه به تاکید فرماندار محترم بر ایجاد فضای مناسب جهت فعال شدن سینما و  تسهیل در امور هنری و بهره مندی خانواده ها بویژه جوانان شهرستان، به همت انجمن سینمای جوانان استان، اولین سینمای سیار استان خوزستان در شهرستان باوی افتتاح خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه همه آنچه که یک سینما نیاز دارد، در طرح «سینماسیار» در نظر گرفته شده است، گفت: با توجه به اینکه این دستگاه ها در شهرهای کوچک نصب می شود، بی شک قیمت بلیت ها پایین می آید، در این میان هرچقدر هزینه بلیت ها در این پروژه کم باشد، باز هم یک درآمد جدید برای آنها به شمار می رود. این درآمد جدید در کنار درآمدهای قبلی، می تواند نه تنها مشکل تهیه کنندگان را حل کند بلکه  نقدینگی جدید ایجاد و اشتغال زایی کند.

عکرش عنوان کرد: بر اساس گزارش متولیان طرح سینما سیار، جدولی مبنی بر شهرهایی که سینما دارند و شهرهای کناری آنها که سینما ندارند، طراحی شده است. براساس این جدول ها، سیستم های «سینماسیار» در شهرهایی نصب می شوند که جمعیت بیشتری دارند و فاصله آنها با شهرهایی که سینما دارند کمتر از ۱۰۰ کیلومتر نباشد تا به فروش فیلم در آن سینما صدمه نزد. البته در این میان استان های مرزی در اولویت قرار دارند

وی فعالیت سینما و اکران فیلم های سینمایی روز را  اتفاقی بسیار خوب و تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: سینما مخاطبان زیادی دارد و در رشد ابعاد فکری، فرهنگی و اجتماعی جامعه جایگاه ویژه ای دارد و همچنین میتواند در ترویج افکار، هنجارها و ارزش ها در بین مخاطبان به خوبی ایفای نقش کند.

معاون فرماندار شهرستان باوی گفت: شهرستان باوی دارای استعدادهای بسیاری در حوزه های فرهنگی و هنری بوده که راه اندازی سینمای سیار میتواند علاوه بر کشف استعدادهای این حوزه در افزایش نشاط اجتماعی و بالندگی فرهنگی و هنری شهرستان موثر واقع شود. وی همچنین از استقرار دفتر انجمن سینمای جوانان و برگزاری کلاسهای آموزشی برای علاقه مندان در روزهای آینده خبر داد.  

این مقام مسئول بیان کرد: راه اندازی این واحد سیار در شهرستان باوی، در جهت توزیع عادلانه خدمات فرهنگی و هنری و توسعه جایگاه سینما در کشور بویژه در مناطق بدون سالن های سینما و امکانات نمایش فیلم با همکاری دفتر استانی انجمن سینمای جوانان ایران بوده است.

جانشین رئیس شورای اداری شهرستان باوی ضمن تشکر از زحمات انجمن سینمای جوانان استان خوزستان و هنرمندان شهرستان باوی اظهار کرد: مراسم افتتاح اولین سینمای سیار استان خوزستان در شهرستان باوی در روز چهارشنبه سوم مرداد ۱٣٩٧ راس ساعت ٢۱ در سالن آمفی تئاتر ارشاد شهر ملاثانی برگزار می شود و بدینوسیله از عموم مردم جهت حضور در این مراسم دعوت به عمل می آید.  

گفتنی است؛ دستگاه های «سینماسیار» به گونه ای طراحی شده اند که هم در اماکن و فضاهای بسته و هم در فضاهای روباز قابل نصب و استفاده هستند. در نتیجه متناسب با وضعیت آب و هوا و جغرافیای استان ها، متولیان هر مکانی را که مناسب ببینند می توانند این دستگاه ها را نصب کنند و هدف این است که مردم آن شهر با پیمودن کوتاه ترین مسیر به دستگاه های «سینماسیار» دسترسی داشته باشند و بتوانند از فیلم های روز سینما استفاده کنند. نخستین سینما سیار کشور تیر ماه سال جاری با حضور مسوولان در غرب استان هرمزگان افتتاح و به بهره برداری رسید.