اصغر همت گفت: افزایش جاذبه تئاتر میان عموم مردم از وظایف اهالی فرهنگ و هنر بوده، درحالی که مغفول مانده و این هنر لطمه فراوان از این بابت خورده است.

اصغر همت در گفتگو با خبرنگار موج، در حاشیه برگزاری اولین جشنواره ملی تئاتر اهواز، با ابراز امیدواری از برگزاری چنین جشنواره هایی، گفت: زمینه هایی است که باعت تعطیلی جشنواره ها می شود و دست اندرکاران آن با زحمت شروع کرده اند  لذا امیدوارم این اولین جشنواره نیز همانند جشنواره فجر مستمر باشد.

این بازیگر تئاتر و سینما ادامه داد: اتفاق مهم آن است که این اجراها، اجرای عمومیت داشته باشد زیرا تاکنون جشنواره زدگی بسیاری رخ داده و  در چهار دهه گذشته توفیق چندانی به برگزاری چنین جشنواره هایی نداشته ایم و آنچه سطح توقع ما بوده انجام نشده است.

 وی اضافه کرد: امیدوارم این کارها به دید عموم برسد زیرا تئاتر برای همه مردم بوده؛ نه فقط برای عده خاص یا زمان خاص چند روزه باشد و کمااینکه همیشه شاهد عدم حضور شرکت کننده ها برای تماشای کارهای جشنواره ها هستیم.

همت با بیان اینکه هر چه این اجراها عمومی تر شود برای جامعه هنر و تئاتر بهتر است، گفت: افزایش جاذبه تئاتر میان عموم مردم از وظایف اهالی فرهنگ و هنر بوده، درحالی که  مغفول مانده و این هنر لطمه فراوان از این بابت خورده است.

وی بروز هرگونه مشکل در زمینه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را کم توجهی و بی مهری نسبت به عرصه فرهنگ و هنر دانست و گفت: در حال حاضر شرایط کشور نامساعد بوده و متاسفانه برخی مسئولین با بیان برخی مشکلات باعث دلسردی و بی انگیزگی در مردم شده اند که امیدوارم وضعیت این بدتر نشود.

این بازیگر تئاتر و سینما خاطرنشان کرد: متاسفانه آدم هایی که در واقع اهل کار هنری و تئاتر نیستند وارد این عرصه نشوند و به آن ضربه های جبران ناپذیری وارد کردند.