در جلسه ستاد سرمایه گذاری قم تفاهم نامه سرمایه گذاری بین استاندار قم و مدیرعامل یک شرکت چینی برای احداث نیروگاه برق خورشیدی با ظرفیت 30 مگاوات منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، سید مهدی صادقی در جلسه ستاد سرمایه گذاری قم که در تالار امام جواد (ع) استانداری برگزار شد با اشاره به ضرورت مشارکت بخش خصوصی برای توسعه کشور، اظهار کرد: جذب سرمایه ی مردم در طرح های اقتصادی تنها راهی است که می تواند اقتصاد کشور را نجات دهد.

وی با تاکید بر کوتاه شدن و تسهیل سازوکار و فرایند سرمایه گذاری افزود: مسئولان بایستی به بخش خصوصی تضمین های لازم در راستای کسب منفعت از حضور در طرح ها را بدهند و اعتماد ایشان را جلب کنند.

استاندار قم با بیان اینکه در کوتاه کردن مراحل پذیرش سرمایه گذاران باید کمترین زمان ممکن مدنظر قرار بگیرد، خاطرنشان کرد:کاهش میانگین زمان جذب سرمایه گذار به 2 ماه در قم اتفاقی نسیتا خوب است، ولی باید با اصلاح قوانین و مقررات مزاحم، این مدت از این هم کمتر شود.

در پایان این جلسه تفاهم نامه سرمایه گذاری بین استاندار قم و مدیرعامل یک شرکت چینی برای احداث نیروگاه برق خورشیدی با ظرفیت 30 مگاوات منعقد شد.

براساس تفاهم نامه نیروگاه خورشیدی واقع در حد فاصل جاده پردیسان-کهک در مدت 6 ماه به بهره برداری خواهد رسید.