چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز با حواشی زیادی همراه بود.شهروندان حاضر در صحن شورا نسبت به عدم قرائت طرح سوال در صحن علنی واکنش نشان داده و اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، در چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز چند لایحه بررسی و به تصویب اعضای شورا رسید. همزمان این نشست با حواشی همراه بود.

نرخ بلیط اتوبوس 13 درصد افزایش می یابد

رحیم کعب عمیر رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر اهواز با اشاره به شرایط موجود و بحث افزایش سالانه نرخ بلیط اتوبوس، گفت: به طور میانگین افزایش نرخ بلیط اتوبوس بیش از 13 درصد و حدود 50 تومان بوده و این افزایش قیمت بر اساس طول مسیرها صورت گرفته است.

رحیم کعب عمیر

وی با بیان اینکه از 114 اتوبوس فعال در بخش خصوصی 89 دستگاه کولردار هستند، افزود: برای کاهش بار ترافیکی با رانندگان مینی بوس در بخش خصوصی مذاکراتی را انجام داده و رایزنی ها با 50 دستگاه انجام شده که از این تعداد تنها 20 دستگاه اعلام همکاری کرده اند.

عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه نرخ کرایه مینی بوس ها هزار تومان است، ادامه داد: برای دستگاه های مینی بوس سهمیه روزانه 50 لیتر در نظر گرفته شده تا ضمن ترغیب آنها به ادامه همکاری زمینه ساز اعلام آمادگی و ترغیب سایر رانندگان این دستگاه ها در بخش خصوصی باشیم.

شهردار توانایی اداره شهر را ندارد

مازیار جهانبخشی در ادامه جلسه با انتقاد از لایحه تفویض اختیار شهردار به قائم مقام خود که 19 بند را در بر می گرفت، گفت: هر شهردار می تواند برای تقسیم وظایف و کاهش فشار کاری، قائم مقام انتخاب کند اما چرا بعد از گذشت یک سال شهردار به این فکر افتاده است؟ چرا شهردار در حال حاضر در صحن شورا برای پاسخگویی به اعضا و رفع ابهامات موجود در لایحه و بندهای آن حضور ندارد؟ در صورتی که شهردار توانایی اداره شهر را ندارد نباید آن را بپذیرد و چرا آن را پذیرفت؟

مازیار جهانبخشی

اصرار بر قرائت سوال

در حاشیه جلسه شورای شهر، جهانبخشی طرح سوالی به ریاست شورا تقدیم کرد و در حالی که اصرار بر قرائت آن در جلسه داشته اما با مخالفت رییس شورا همراه شد. پس از مخالفت فلسفی ،شهروندان حاضر در صحن شورا نسبت به عدم قرائت طرح سوال در صحن علنی واکنش نشان داده و اعتراض کردند.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه بیش از 40 سوال از شهردار اهواز را دارم، افزود: این پرسش ها همان دغدغه های مردم بوده و امیدوارم مورد بررسی و رسیدگی و همچنین طی جلسه ای با حضور اعضای شورا و اصحاب رسانه کتانباف پاسخگوی سوالات باشد.

انتصاب قائم مقام باعث دلسردی مدیران شهرداری می شود

مهران باباپور نایب رئیس شورای شهر اهواز در تأیید صحبت های جهانبخشی و با بیان اینکه شهردار در یک سال گذشته قائم مقام نداشته است، تصریح کرد: انتصاب قائم مقام باعث دلسردی، محدودیت و بی انگیزه شدن مدیران شهرداری شده و این بی انگیزگی و کاهش کارآمدی مدیران آثار مخربی دارد.

مهران باباپور

وی با بیان اینکه شهردار اعتقادی به قائم مقام ندارد، گفت: در آینده نزدیک شاهد صوری بودن لایحه تفویض اختیار شهردار بوده و بدون شک شهردار به آن عمل نخواهد کرد؛ بنده مخالف این لایحه که سردرگمی مدیران شهرداری را به دنبال دارد، هستم.

موسی پور رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز نیز با دفاع از شهردار و به عنوان موافق لایحه تفویض اختیار توسط شهردار، گفت: بسیاری از بندهای لایحه شامل بررسی، هماهنگی و نظارت بوده و اتخاذ تصمیم توسط قائم مقام وجود نداشته که یک شهروند معمولی نیز می تواند این کار را انجام دهد.

وی با بیان اینکه شهردار در مقابل هر کاری که قائم مقام انجام می دهد پاسخگو است، گفت: شهردار در مقابل اقدامات قائم مقام خود به شهرداری و شورای شهر مسئول بوده و تمام موارد و آن را پذیرفته که قائم مقام انتخاب کرده است.