سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان از تعطیلی مغازه‌های تصفیه آب در بندرعباس خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «مسعود پاکزاد» در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان از تعطیلی مغازه‌های تصفیه آب تا پایان مرداد در بندرعباس خبر داد وگفت: فعالیت غیراستاندارد و نداشتن مجوز مغازه‌های تصفیه آب در بندرعباس علت تعطیلی این اماکن است.

وی افزود: از امروز به این واحد‌ها اخطار کتبی داده می‌شود و از روز دوازدهم تا پایان مرداد ماه همه این واحد‌ها تعطیل می‌شوند.

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با بیان اینکه تاکنون ۲۵ مغازه غیرمجاز تصفیه و فروش آب در بندرعباس شناسایی شده اند، اظهار داشت: اداره کل صنعت معدن و تجارت، استاندارد، آب و فاضلاب، اصناف و اداره بهداشت به علت رعایت نکردن مسائل بهداشتی و استاندارد‌ها و نداشتن مجوز فعالیت، مخالف فعالیت این واحد‌ها هستند.

پاکزاد گفت: فعالیت این واحد‌های غیر مجاز تصفیه آب، موجب کاهش فعالیت شرکت‌های مجاز و استاندارد تولید و بسته بندی آب در استان شده است.

وی بااشاره به اینکه تصفیه آب نیازمند داشتن آزمایشگاه و کارشناس فنی است، افزود: واحد‌های غیر مجاز تصفیه آب می‌توانند با گرفتن مجوز‌های لازم، اقدام به فروش و عرضه آب‌های استاندارد و سالم تولید شده در کارخانه‌ها کنند.

مدیر سلامت محیط کار مرکز بهداشت استان نیز در این نشست گفت: در نمونه گیری از این واحد‌های تصفیه آب، مواردی از آلودگی میکروبی مشاهده شده است.

ماشالله مریدی افزود: کیفیت آب‌هایی که در این مغازه‌ها عرضه می‌شود از لحاظ شیمیایی نیز مورد تایید نیست. در این مغازه ها آب بدون مواد معدنی و املاح ضروری مورد نیاز بدن عرضه می‌شود که در بلند مدت به سلامت جامعه ضربه می‌زند.

امین قصمی مدیرکل آب و فاضلاب شهری هرمزگان نیز با بیان اینکه آب شهر بندرعباس کاملا بهداشتی و سالم بوده و هیچ مشکلی برای مصرف ندارد. گفت: کیفیت آب شهر بندرعباس در مراحل مختلف عرضه و توزیع پیوسته کنترل و آزمایش می‌شود