مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: انتظارات برای کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق از سوی مشترکان برآورده نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ذاکری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در نشت خبری امروز خود با بیان اینکه از میزان انتظارکاهش  ۱۰ درصدی مصرف برق با مدیریت مصرف از سوی مشترکان خانگی تنها ۵ درصد برآورده شده است گفت: اکنون از ۱۰ درصد خاموشی در شبکه تنها ۵ درصد در استان اعمال می‌شود و مابقی برق مصرفی مورد نیاز از شبکه سراسری و استان‌های مجاور تامین می‌شود.

وی از مردم خواست با مدیریت مصرف به کاهش خاموشی‌ها کمک کنند و افزود: بسته‌های تشویقی برای مشترکان خانگی درنظر گرفته شده و به ۱۲۰ مورد از مشترکانی که مصرف آن‌ها نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یابد بخشودگی قبض و حتی ۱۰ دستگاه کولر کم نیز مصرف اهدا می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: توان مورد نیاز در استان بیش از ۳ هزار مگاوات است که تنها ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات آن در استان تولید و حدود ۷۰۰ مگاوات کمبود از شبکه سراسری تامین می‌شود.

ذاکری با اشاره به شرایط آب و هوایی، کاهش بارندگی‌ها و ذخایر آب سد‌ها  که موجب شده ظرفیت نیروگاه‌های برق آبی استان به نصف  کاهش ور با کمبود ۵ هزار مگاوات برق تولیدی روبرو باشیم تصریح کرد: پرداخت ۲۷۷ میلیارد تومانی مطالبات از سوی مشترکان تاثیر بسزایی در کیفیت برق تولیدی و اصلاح شبکه‌های فرسوده و تجهیزات دارد.